Jak dbać o cerę trądzikową podczas wieczornej rutyny? Poznaj tajniki skutecznej pielęgnacji

jak dbać o cerę trądzikową

W porannym pośpiechu nie zawsze masz czas, aby myśleć o kompleksowej pielęgnacji twojej wymagającej skóry. Wieczorem sytuacja jest zgoła inna. Jak dbać o cerę trądzikową tuż przed snem? Czy to aż tak istotne? Dowiedz się już teraz!

Być może zastanawiasz się, jaka jest różnica pomiędzy poranną, a wieczorną pielęgnacją. Otóż jest ogromna! Przede wszystkim większość substancji aktywnych nie powinno się aplikować, gdy na zewnątrz panuje 30 stopni w cieniu. Kolejną kwestią są naturalne procesy zachodzące w tym czasie w twojej skórze. Zadbaj o to, aby to właśnie wieczorem dostarczyć jej najpotrzebniejszych składników, które pomogą uporać się z trądzikiem.

Cera trądzikowa – krótka charakterystyka

Skóra borykająca się z trądzikiem jest z reguły tłusta lub mieszana. Co ważne, samo posiadanie cery tłustej wcale nie oznacza, że musisz mieć trądzik! To tylko jedna z predyspozycji. Cera trądzikowa wydaje się gruba, a jej koloryt nie wygląda zdrowo. Pojawiają się na niej zmiany (czasem o charakterze zapalnym) takie jak:

Jak dbać o cerę trądzikową wieczorem – podstawowe zasady

Wieczorna pielęgnacja wymaga nieco więcej czasu, ale nie jest trudna. Kluczem do sukcesu są oczywiście odpowiednio dobrane produkty kosmetyczne, które działają. Jak dbać o cerę trądzikową tuż przed snem? Oto kilka podstawowych zasad:

Jak dbać o cerę trądzikową – kosmetyki do zadań specjalnych

Kilka razy w miesiącu warto poświęcić cerze trądzikowej jeszcze więcej czasu. Co dwa tygodnie staraj się wykonywać delikatny peeling enzymatyczny. Ten na bazie kwasów AHA będzie najlepszym wyborem. Te gruboziarniste dodatkowo podrażniłyby naskórek, a nawet rozniosły uporczywe stany zapalne. Tuż po peelingu aplikuj specjalną maskę na twarz. Jej forma jest dowolna, jednak najlepiej sprawdzi się glinkowa lub żelowa. Glinki doskonale absorbują zanieczyszczenia, wygładzają oraz regulują pracę gruczołów łojowych. Stosowane systematycznie, skutecznie wspomagają walkę z trądzikiem.

Wieczorna pielęgnacja cery trądzikowej – tego unikaj

Pewne rzeczy warto mieć na uwadzę w ramach nie tylko pielęgnacji wieczornej. Doskonale wiemy, jak bardzo chcesz się pozbyć zmian ropnych, które nie wyglądają dobrze. Pod żadnym pozorem ich nie wyciskaj! Oddaj tę kwestię w ręce profesjonalistów podczas manualnego oczyszczania twarzy. Unikaj w produktach do pielęgnacji wysokich stężeń alkoholu (Alcohol Denat), który może pogorszyć stan skóry. Niejeden żel do mycia twarzy do cery tłustej, zawiera właśnie taką substancję.

Wieczorem, kiedy nie musisz się nigdzie spieszyć, skup się na kompleksowej pielęgnacji swojej skóry. Gwarantujemy ci, że systematyczność i regularna aplikacja tak aktywnych kosmetyków pomoże ci wygrać walkę z tak trudnym przeciwnikiem. 

Exit mobile version