Jak wyglądają zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym

Jak wyglądają zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym

Cellulit, często nazywany również pomarańczową skórką to problem, z którym zmagają się zarówno panie jak i panowie. Szczególne znaczenie ma to w lecie, kiedy z dumą chcemy prezentować swoje ciała na plaży, jednak cellulit może skutecznie zniszczyć nasze plany. Warto więc się dowiedzieć jak wyglądają zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym.

Endermologia

Pierwszym zabiegiem antycellulitowym, który oferują nam gabinety kosmetyczne jest endermologia. Jest to nic innego jak mechaniczny masaż, który charakteryzuje się ogromną skutecznością w walce z pomarańczową skórką. Zwykle do jego przeprowadzanie wykorzystuje się specjalnie ukształtowane rollery, które mają ogromną moc rozbijania cellulitu. Niemniej jednak jak rzeczywiście wygląda taki zabieg? Otóż z wykorzystaniem wspomnianych już, specjalny rollerów skórę zmienioną cellulitem po prostu się roluje. Urządzenia czyli rollery składają się z dwóch rolek, z których jedna zasysa skórę i nawija jej fałd, druga zaś ten fałd rozwija. Masaż ten jest również niezwykle intensywny, co sprzyja naturalnemu rozbijaniu zrośniętych komórek tłuszczowych, które są odpowiedzialne za tworzenie się cellulitu. Wystarczy kilka takich zabiegów a efektem ich będzie gładka skóra, pozbawiona jakichkolwiek nierówności. Co więcej, wyrównaniu ulega również tkanka podskórna. Endermologia jest również zabiegiem który wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i pozwala pozbyć się nadmiaru zgromadzonej w nim wody. 

Masaż limfatyczny

Kolejnym, niezwykle skutecznym zabiegiem, który pomaga poradzić sobie z pomarańczową skórką jest masaż limfatyczny. Co więcej, nie tylko skutecznie pozwoli on rozbić cellulit, ale również zmniejszy on obrzęki i sprawi, że skóra odzyska utraconą jędrność. Takie masaże limfatyczne w gabinetach kosmetycznych mogą być wykonywane na dwa sposoby. Niektóre kosmetyczki decydują się na jego wykonanie ręcznie, a niektóre korzystają z nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że to mechaniczny masaż limfatyczny daje o wiele lepsze rezultaty podczas antycellulitowej terapii. Jednak wiele kobiet może się zastanawiać, dlaczego to właśnie masaże limfatyczne są tak skuteczne w rozbijaniu zrośniętych komórek tłuszczowych, które przyczyniają się do powstawania znienawidzonego przez tysiące kobiet na całym świecie cellulitu? Otóż warto w pierwszej kolejności zauważyć, że wykonanie drenażu limfatycznego z wykorzystanie wyspecjalizowanych urządzeń wymaga od pacjentki założenia specjalnych mankietów. To właśnie do tych mankietów na przemian wpuszczane jest i wypuszczane powietrze pod ciśnieniem. Masaż limfatyczny sprawdza się dosłownie w przypadku każdej części ciała, więc można z powodzeniem zastosować go na nogach, rękach a nawet i na brzuchu. Głównym zadaniem masażu limfatycznego jest przede wszystkim pobudzenie układu limfatycznego w efekcie czego dochodzi do znacznego wygładzenia się nagromadzonych pod skóra grudek. Warto zaznaczyć, że do uzyskania zadowalających efektów, niezbędne jest przeprowadzenie kilku serii takich zabiegów.

Zabiegi ultradźwiękowe

Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje również rozbijanie pomarańczowej skórki przy wykorzystaniu ultradźwięków. Zabieg ten jest niezwykle efektywny. Jak działają jednak ultradźwięki na cellulit? Otóż w pierwszej kolejności należy podkreślić, ze fale ultradźwiękowe skutecznie zwiększają przepływ krwi, a dzięki temu organizm może sprawniej poradzić sobie z usuwaniem toksyn. Dodatkowo masaże ultradźwiękowe przyczyniają się do rozszerzenia gruczołów potowych, co z kolei pomaga sprawniej absorbować substancje wykorzystywane podczas zabiegu. W wielu przypadkach konieczne jest jednak przeprowadzenie kilku zabiegów, by zauważyć znaczną zmianę skóry.

Exit mobile version