Jaki jest sposób na kurzajki na pięcie i stopie

Jaki jest sposób na kurzajki na pięcie i stopie

Kurzajki to niezwykle problematyczne zmiany skórne, które wywoływane są przez zakażenie się wirusem brodawczaka ludzkiego. Zarazić się nim można bardzo łatwo, a także ma on niezwykłą zdolność do rozprzestrzeniania się. Kurzajki potrafią stanowić bolesny problem. Tak więc jaki jest sposób na kurzajki na pięcie i stopie?

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z beautyzone-kolobrzeg.pl

Jak wyglądają kurzajki w na stopach i piętach?

Kurzajki jak już zostało to wspomniane są zmianami skórnymi, które mają wysoką tendencję do nawracania. Co więcej, nieodpowiednie leczenie nie pomoże się ich pozbyć, więc mogą dokuczać nam one nawet przez bardzo długi okres czasu. Niemniej jednak warto wspomnieć również, że te nieestetyczne zmiany skórne, wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego, potrafią powodować dolegliwości bólowe, szczególnie jeśli są one umiejscowione na pięcie lub na stopie. Wówczas można odczuwać dyskomfort podczas chodzenia, a także promieniujący wokół kurzajki ból. Na stopach i na piętach najczęściej występują następujące typy brodawek wirusowych:

 Rozwiązanie problemu z kurzajkami na piętach i stopach

Walka z kurzajkami w okolicy stopy i pięty może być niezwykle problematyczna. Zwykle zaleca się w pierwszej kolejności konsultację z lekarzem dermatologiem, który może skierować nas nawet na chirurgiczne usunięcie kurzajek. Niemniej jednak warto pamiętać, że można podjąć z nimi walkę sposobami domowymi. Wówczas w aptece warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty na kurzajki, które mają działanie keratolityczne. Produkty te zwierają również kwas salicylowy, który ma zmiękczyć zrogowaciały naskórek. Terapia domowa będzie musiała być stosowana regularnie przez co najmniej 3 miesiące. Takie preparaty należy aplikować dwa razy dziennie na miejsce zmienione chorobowo. dostępne są również preparaty z kwasem monochlorooctowym, którym terapia powinna trwać nie więcej niż 5 tygodni. Kolejnym sposobem na kurzajki na pięcie i stopie są również preparaty do użytku domowego do krioterapii, które mają za zadanie wymrozić kurzajkę.

Exit mobile version