Jakich składników warto szukać w kosmetykach do twarzy i ciała? Zasady pielęgnacji cery trądzikowej 

Jakich składników warto szukać w kosmetykach do twarzy i ciała?

Kosmetyki do skóry trądzikowej powinny nie tylko oczyszczać i łagodzić stany zapalne, ale również nawilżać i rozjaśniać przebarwienia. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie środki do niedoskonałości na twarzy oraz ciele. 

Z jakiego powodu pojawiają się zmiany trądzikowe i wypryski?

Wypryski oraz zaskórniki pojawiające się na twarzy mogą mieć różnorodne przyczyny. W celu rozpoznania warto zapoznać się z informacjami, które zawiera mapa twarzy. Pryszcze mogą mieć źródło w zmianach hormonalnych, nadprodukcji łoju, stresie, lekach oraz różnorodnych czynnikach genetycznych. 

Czego potrzebuje skóra z niedoskonałościami?

Skóra z niedoskonałościami potrzebuje odpowiednio dobranej pielęgnacji. Zarówno pod względem kosmetyków, jak i akcesoriów czy suplementów. U wielu osób świetnie sprawdza się 5-etapowa rutyna. 

Pierwszym krokiem jest delikatne, lecz skuteczne oczyszczanie. Może być jedno lub dwuetapowe. 

Następnie cera powinna zostać stonizowana. W tym celu można sięgnąć po delikatne, nawilżające lub normalizujące preparaty. 

Trzecim etapem powinien być krem nawilżający. W zależności od pory dnia lub roku może być bardziej treściwy, lub lekki, doskonały pod makijaż. 

W pielęgnacji wieczornej nie może zabraknąć odpowiedniego serum, który dodatkowo wspiera działanie kremu. 

Etapem dodatkowym, który nie powinien być wykonywany codziennie, jest pielęgnacja uzupełniająca. To wszelkiego typu maski, peelingi i preparaty z kwasami. Złuszczanie martwego naskórka pogłębia pielęgnację odżywczą. 

Na co dzień należy również stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. 

Jakie działanie powinny mieć żele do twarzy?

Cera trądzikowa charakteryzuje się nadmierną produkcję łoju. W efekcie wydaje się lśniąca i nieświeża, nawet krótko po wykonaniu pielęgnacji. Z tego względu wiele osób sięga po coraz silniejsze żele i mydła. Niestety nie jest to skuteczna droga. 

Oczyszczanie skóry trądzikowej powinno być delikatne, lecz skuteczne. Z tego względu doskonałym wyborem jest mycie dwuetapowe. Pierwszym krokiem powinien być produkt olejowy. Rozpuści on nie tylko makijaż, ale także zastoje sebum i zaskórniki. Najlepiej stosować go wieczorem. 

natomiast delikatny żel myjący jest drugim etapem oczyszczania wieczornego. Warto wybrać taki produkt, aby sprawdzał się także pojedynczo, podczas porannego mycia.

Czego warto szukać w kremach do twarzy?

Wypryski, duże stany zapalne i blizny po trądziku to w dużej mierze efekty zaniedbania cery problematycznej lub stosowania nieprawidłowej pielęgnacji. 

Jednym z najważniejszych etapów odpowiedniego dbania o cerę z niedoskonałościami jest nakładanie dobrze dobranego kremu. Wybierając odpowiedni, warto szukać takich o działaniu regulującym wydzielanie sebum. Dodatkowo powinien zawierać składniki delikatnie złuszczające oraz nawilżające. 

W efekcie powinien łagodzić stany zapalne oraz normować pracę gruczołów łojowych znajdujących się na twarzy. Dzięki temu, przy regularnym stosowaniu skóra powinna być wygładzona, napięta i miękka. 

Kosmetyki pielęgnujące skórę trądzikową na plecach i ramionach

Zmiany trądzikowe pojawiające się na plecach, ramionach i pośladkach wymagają podobnej, lecz silniejszej pielęgnacji. Świetnie sprawdzą się żele myjące bez aromatów czy silnych detergentów. Wyprysków na ciele nie można nadmiernie wysuszać. Świetnie sprawdzają się także kojące kremy myjące, o właściwościach oczyszczających i nawilżających jednocześnie. 

Jeśli zmiany są pojedyncze i nie łączą się w rozlane stany zapalne, warto stosować punktowe żele zawierające odpowiednie kwasy. Świetnie sprawdzają się również peelingi, choć należy unikać tych mechanicznych. Przy widocznych wypryskach najlepszym wyborem są środki kwasowe, rozpuszczające zrogowaciały naskórek bez roznoszenia bakterii. 

Chcąc kompleksowo zadbać o skórę na plecach, warto powstrzymać się od drapania oraz wyciskania. Na okres leczenia niezalecane są także gorące kąpiele i żywność przetworzona. 

Exit mobile version