Kosmetyki dla psów

kosmetyki dla psów

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z charismabeautyclinic.pl

Aktualizacja: 30 marca 2023

Pielęgnacja psów rasowych, takich jak Chart Afgański, wymaga szczególnie dużo uwagi i dbałości o ich wyjątkowe potrzeby. Wymaga to wkładu już od szczenięctwa. Aby poznać więcej na temat odpowiednich kosmetyków dla Chartów Afgańskich, warto przeczytać ten artykuł.

Szata Charta Afgańskiego

Szata charta afgańskiego to przepiękny długi włos, który jest bardzo delikatny na bokach, łopatkach, żebrach, kończynach przednich i tylnych. Natomiast u dorosłych psów  włos ten jest bardzo delikatny na grzbiecie i lędźwiach występuje czyli tzw. siodło z krótkim, przylegającym włosem. Od czoła psa ku jego tyłowi głowy włosy są długie i tworzą przepiękny jedwabisty kosmyk. Natomiast na kufie sierść jest krótka a gdy mowa o uszach to są one obficie porośnięte.

Pielęgnacja szczenięcia Charta afgańskiego

Jeśli mowa o pielęgnacji charta afgańskiego jest ona niezwykle wymagająca. Szczenię, które zostało dopiero odbierane od hodowcy powinno mieć już za sobą pierwszą kąpiel! Bardzo ważne jest to by jego pierwsza kąpiel w nowym domu była przeprowadzona w ostrożny i spokojny sposób. Kąpiel dla takiego maluszka powinna kojarzyć się z czymś przyjemnym na przykład z zabawą. 

Chart Afgański od samego początku podczas kąpieli powinien być przygotowywany do kontaktu ze szczotką. Gdyż ze względu na jego długą sierść będzie on potrzebował częstego szczotkowania. 

Polecane kosmetyki dla rasy psa jaką jest Chart Afgański

W tym miejscu znajdziesz kilka kosmetyków potrzebnych do pielęgnacji Charta Afgańskiego. A oto one:

Akcesoria pielęgnacyjne dla Charta Afgańskiego

Jeśli zastanawiasz się jakie akcesoria pielęgnacyjne są odpowiednia dla psów rasy Chart Afgański jest to odpowiednie miejsce dla Ciebie! 

Ciekawostki dotyczące rasy psów takich jak Chart Afgański

Charty Afgańskie to niezwykle interesujące zwierzęta, które zaskakują swoich właścicieli na miliony różnych sposobów.

Podsumowanie 

Chart afgański to rasa psa pod każdym aspektem wyjątkowa, potrzebuje niezmiernie skrupulatnej pielęgnacji co za tym idzie dobrej jakości kosmetyków z przeznaczeniem dla psów rasy długowłosej. Pielęgnacja psa tej rasy nie jest łatwa i wymaga ona bardzo dużej regularności. Jak można zauważyć pielęgnacja charta afgańskiego jest wymagającą oraz pochłania niezwykle dużo czasu jak i energii jego właściciela.

Exit mobile version