Powiększanie ust kwasem hialuronowym – ile utrzymuje się efekt?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Pełne, odżywione i nawilżone usta to marzenie wielu osób. Niestety, nie każdy miał szczęście urodzić się z estetycznie wymodelowanymi, odpowiednio wypełnionymi wargami. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i powiększanie ust kwasem hialuronowym – ile utrzymuje się efekt tego zabiegu i co warto wiedzieć o kwasie hialuronowym? Wyjaśniają eksperci z poznańskiej Kliniki Biogenica!

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym – bezpieczeństwo i skuteczność

Zarówno specjaliści, jak i osoby poddające się zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego, bardzo doceniają właściwości opisywanej tu substancji. Niezwykle satysfakcjonujące są także osiągane dzięki niej efekty oraz związane z nią bezpieczeństwo. Kwas hialuronowy występuje bowiem w naszych organizmach w naturalny sposób, odpowiadając przede wszystkim za nawilżenie skóry – ma ogromne możliwości wiązania wody. Medycyna estetyczna wykorzystuje je na kilka sposobów, stosując dwa rodzaje tej substancji. Po pierwsze, nieusieciowany kwas hialuronowy znakomicie i błyskawicznie nawilża. Po drugie, usieciowany jest skutecznym wypełniaczem i to właśnie ten rodzaj wykorzystuje się do powiększania ust.

Warto pamiętać, że zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, choć wydaje się bardzo prosty, wymaga specjalistycznej wiedzy. Powinni więc wykonywać go doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, w odpowiednich warunkach (z wypełnieniem wszelkich norm aseptyki i antyseptyki), a także – co niezwykle ważne – przy użyciu sprawdzonych preparatów. W innym przypadku znacznie wzrasta ryzyko nie tylko uzyskania nieestetycznego efektu, lecz także ewentualnych powikłań.

Kiedy widać pierwsze efekty powiększania ust?

Jeśli chodzi o to, ile utrzymują się efekty powiększania ust kwasem hialuronowym, warto zacząć od tego, kiedy w ogóle widoczne są pierwsze rezultaty. Wiadomość jest bardzo dobra, ponieważ efekt zaczyna być widoczny od razu po wykonaniu zabiegu! 

Warto jednak pamiętać, że początkowo towarzyszy mu delikatny obrzęk, który mija zwykle po kilku dniach, przedstawiając pełnię rezultatów. Co istotne, najlepiej jednak finalne powiększenie oceniać dopiero po około 2 tygodniach – tyle mniej więcej czasu potrzebuje wstrzykiwany preparat, by odpowiednio „ułożyć się w wargach”. 

Efekt powiększania ust kwasem hialuronowym – ile się utrzymuje?

A ile czasu utrzymuje się efekt finalny? Należy wiedzieć, że powiększanie ust kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem permanentnym. Raz wykonany nie zostaje z nami do końca życia. Ma to swoje plusy – jeśli bowiem nie jest zadowalający, jest duża szansa na jego poprawę. Jeśli zaś po pewnym czasie zmienią się potrzeby danej osoby, może całkowicie zrezygnować z tego typu wypełniaczy i wrócić do swojego pierwotnego wyglądu. 

Jeżeli jednak chce się utrzymać efekt, powinno się powtarzać zabieg. Zwykle po kilku lub kilkunastu miesiącach, choć u niektórych osób rezultaty są widoczne nawet do 2 lat!

Powiększanie ust – co warto wiedzieć?

Chcesz wiedzieć więcej o powiększaniu ust kwasem hialuronowym? A może już zapadła decyzja o zabiegu? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Biogenica w Poznaniu – wesprą Cię w całym procesie: https://www.biogenica.pl/kontakt/.

Exit mobile version