Sposób na wągry przy użyciu cytryny

Piękna i zadbana cera jest atrybutem zarówno każdej kobiety jak i każdego mężczyzny. Niestety jej najgorszym wrogiem są pojawiające się wągry. Te nieestetyczne czarne punkciki są prawdziwą zmorą każdego z nas, gdyż walka z nim jest niezwykle trudna. Niemniej jednak jaki jest sposób na wągry przy użyciu cytryny?

Czy sposób na wągry przy użyciu cytryny zadziała?

Z pewnością każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę czym są wągry. Te niewielkie, jednak niezwykle kłopotliwe czarne kropeczki pojawiają się najczęściej w niezwykle problematycznej strefie T. Obejmuje ona obszar nosa, czoła, a także brody. Jednak skąd tak w zasadzie biorą się wągry, skoro pielęgnacji cery poświęcamy niezwykle długie godziny zarówno z samego rana jak i wieczorem? W pierwszej kolejności warto więc zauważyć, że nasza skóra na twarzy pokryta jest porami. Są to niewielkie otworki w powierzchni skóry, dzięki którym może ona „oddychać”. Przez te otworki na powierzchnie wydostaje się pot i łój, a także możliwe jest pozbycie się toksyn. Niemniej jednak to właśnie pory na naszej skórze mają ogromną tendencję do zapychania się. Nie tylko skutecznie gromadzi się w nich nadmiar wydzielanego sebum, ale także wszelakie zanieczyszczenia. Można powiedzieć, że już zaniedbanie obowiązku prawidłowego demakijażu, może skutecznie doprowadzić do powstania wągrów. W miarę jak zanieczyszczenia gromadzą się w porach, wówczas pojawiają się kolejne wągry, a skóra twarzy nie może już w tak skuteczny sposób pozbywać się toksyn. Czarne kropki, które występują na nosie są również niezwykle trudne do usunięcia. Wiele osób podejmuje się oczyszczania manualnego, a także korzysta z oczyszczania mechanicznego w gabinecie kosmetycznym, jednak jednorazowy zabieg, pomoże uporać się z wągrami jedynie na krótki czas. Mają one bowiem tendencję do szybkiego nawracania. Wówczas wiele osób, w momencie kiedy zawodzą drogeryjne sposoby, szuka sprzymierzeńca do walki z nimi w postaci naturalnej. W sieci, a głównie w mediach społecznościowych pojawił się sposób na wągry z wykorzystaniem cytryny. Niemniej jednak czy możemy założyć, że cytryna rzeczywiście sobie z wągrami poradzi? Otóż warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na jej właściwości. Zawarty w tym owocu kwas cytrynowy ma silne właściwości oczyszczające. Co więcej, sok z cytryny ma również działanie rozjaśniające, więc po zastosowaniu odpowiednio przygotowanej maseczki, istnieje ogromna szansa, że walkę z wągrami będzie można uznać za wygraną.

Sposób na wągry przy użyciu cytryny- jak wykonać maseczkę?

Sok z cytryny z pewnością przyczyni się do oczyszczenia skóry. Niemniej jednak o wiele lepiej i skuteczniej będzie przygotować maseczkę składającą się z:

Dodanie soli do soku z cytryny dodatkowo wzmocni jej właściwości antybakteryjne. Wszystkie składniki należy połączyć w miseczce, a następnie nałożyć na problematyczne miejsca i wcierać przez około 2 do 4 minut. W ten sposób można wykonać również peeling, który dodatkowo skutecznie usunie martwy naskórek i pomoże skórze w detoksie. Po 2-4 minutach wcierania maseczki, warto pozostawić ja jeszcze na kilka minut, by sok z cytryny w połączeniu z solą mógł dobrze wniknąć w warstwę skóry. Kolejno maseczkę tę trzeba zmyć letnią woda, a następnie dokładnie przepłukać skórę twarzy zimną wodą. W ten sposób skutecznie zostaną zamknięte pory, które rozszerzają się pod wpływem ciepła. Zabieg ten może przynieść prawdziwie spektakularne efekty, tylko i wyłącznie wtedy kiedy będzie on stosowany regularnie. Zaleca się więc wykonywanie takiej maseczki z soli i soku z cytryny co najmniej 2 razy w tygodniu. Po zabiegu nie można zapomnieć o zaaplikowaniu kremu nawilżającego do twarzy. 

Exit mobile version