Sposób na wągry przy użyciu Pasty do zębów

Sposób na wągry przy użyciu Pasty do zębów

Piękna cera to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Zwykle poświęcamy dużo czasu na jej odpowiednią pielęgnację, a także dbamy o to, by reagować na każdy wyprysk jaki się na niej pojawi. Odwiecznym wrogiem pięknej cery są jednak wągry. Tak więc jaki jest sposób na wągry przy użyciu pasty do zębów?

Czy sposób z pastą jest skuteczny?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego czym są wągry. Te nieestetyczne, niewielkie czarne punkciki najczęściej pojawiają się w okolicy strefy T, czyli na nosie, brodzie i na czole. Walka z nimi jest z pewnością nierówna i bardzo uciążliwa. Często próbujemy wielu sposobów na to by się ich pozbyć. Namiętnie kupujemy w drogeriach płyny oczyszczające, maseczki węglowe oraz toniki, których producenci zapewniają nas o niesamowicie zadowalających efektach. Niemniej jednak nawet jeśli w zaraz po zastosowaniu specyfiku zauważymy pewną poprawę, to niestety na drugi dzień efekt ten może prysnąć jak bańka mydlana. Wągry są bowiem nagromadzeniem się wszelkich zanieczyszczeń, które spływa do porów skóry wraz z sebum przez co doprowadza do ich zatkania. Niemniej jednak wągry mają jedynie znaczenie czysto estetyczne, a skoro nie mają one żadnego wpływu na nasze zdrowie, to też nie udajemy się z takim problemem do dermatologa. Wówczas skupiamy się na poszukiwaniu domowych sposobów na to, by się ich skutecznie pozbyć. Warto wspomnieć, że z problemem wągrów boryka się praktycznie każdy, bez względu na wiek czy na płeć. Tak więc z pewnością każdy z nas również zastanawiał się, w jaki sposób i przy wykorzystaniu jakich specyfików, będzie można tę nierówną walkę z wągrami i tak wygrać. Okazuje się, ze w sieci na wielu forach i mediach społecznościowych, użytkownicy polecają rozprawienie się z wągrami właśnie przy pomocy pasty do zębów. Niemniej jednak, czy sposób ten rzeczywiście jest skuteczny? Otóż idąc za trendem, który ostatnio tak często przewija się w mediach społecznościowych, zastosowanie maseczki z pasty do zębów nie tylko pomaga pozbyć się problematycznych czarnych punkcików, ale co więcej pomoże również wygładzić zmarszczki, odświeży szarą i zmęczoną cerę, a mówią ogólniej znacznie poprawi również jej kondycję. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Otóż chcąc znaleźć odpowiedź na to pytanie, w pierwszej kolejności warto przeanalizować właściwości pasty do zębów. Okazuje się, że przede wszystkim ma ona działać antybakteryjnie, dezynfekująco, a przy tym dokładnie oczyszczać. Tak więc biorąc te czynniki pod uwagę, można uznać pastę do zębów za jedną ze skuteczniejszych metod walki z wągrami. Skoro działa ona w ten sposób na nasze uzębienie, to nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by działała w ten sam sposób również w innych miejscach. Praktycznie każda z past posiada w swoim składzie preparaty bakteriobójcze, przeciwgrzybicze, a także te, które mają za zadanie łagodzić stany zapalne. Można więc śmiało uznać, że sposób na wągry z użyciem pasty do zębów powinien przynieść zadowalające efekty.

Jak aplikować pastę do zębów aby pozbyć się wągrów

W pierwszej kolejności warto podkreślić fakt, że pastę do zębów powinno nakładać się miejscowo, na obszar twarzy, który dotknięty jest problemem wągrów. Ze względu na jej działanie wysuszające, warto uważać ze stosowaniem jej na większe partie twarzy, a już na pewno należy dokładnie omijać skórę pod oczami. Pastę do zębów można stosować jako maseczkę, niemniej jednak warto ją wcześniej zmieszać z jedną łyżką soku z cytryny oraz rozgniecioną tabletką aspiryny. Kolejno należy ją zaaplikować na miejsce, w którym występują wągry, biorąc pod uwagę fakt, że skóra twarzy powinna być uprzednio oczyszczona. Taką maseczkę możemy pozostawić na około 10 minut, a następnie trzeba ją dokładnie spłukać letnią wodą. Tego typu pomoc w walce z wągrami możemy stosować dwa razy w tygodniu, co powinno przynieść zadowalające rezultaty.

Exit mobile version