Wąskie, asymetryczne lub małe usta – sprawdź, jak może pomóc kwas hialuronowy

Wskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Wąskie, małe lub asymetryczne usta to problemy, które rozwiązać może kwas hialuronowy. Nieestetyczny wygląd warg może wynikać z warunków anatomicznych, ale często pojawia się wraz z wiekiem. Pod wpływem starzenia się organizmu nawet najładniejsze usta mogą utracić blask, jędrność, atrakcyjność.

Na powiększanie ust kwasem hialuronowym może zdecydować się każdy, niezależnie od płci i wieku. Ważne jednak, żeby przed zabiegiem odbyła się profesjonalna konsultacja, która pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Szukasz miejsca, gdzie można skorzystać z profesjonalnego zabiegu kwasem hialuronowym? Kliknij tutaj, aby zapoznać się z listą sprawdzonych klinik medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym to przede wszystkim:

Cenne właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje powszechnie w przyrodzie. Wchodzi m.in. w skład ludzkich tkanek. Dzięki naturalnemu pochodzeniu kwas hialuronowy jest bezpieczny i hipoalergiczny. Podstawową właściwością kwasu hialuronowego jest wiązanie wody i właśnie dlatego stał się on jedną z najpopularniejszych substancji stosowanych do iniekcji w medycynie estetycznej. Ważne, aby jego podskórna aplikacja wykonana została przez doświadczonego lekarza.

Kwas hialuronowy zapewnia wargom długotrwałe nawilżenie. Rewitalizuje i odmładza. Redukcji ulegają drobne zmarszczki, lokalizujące się w okolicach ust. Pod wpływem kwasu hialuronowego wargi stają się nie tylko większe, ale też bardziej miękkie, jędrne, symetryczne i pełne. Powiększenie małych ust wpływa na poprawę proporcji twarzy.

Ostateczne efekty zabiegu kwasem hialuronowym pojawiają się niemal od razu. Trzeba jednak odczekać kilka dni, aż ustąpi obrzęk i zaczerwienienie wywołane iniekcją, aby ocenić ostateczny wygląd powiększonych ust. Najczęściej już po upływie tygodnia efekt estetyczny jest osiągnięty.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Skorzystamy z niego m.in. w Klinice medycyny estetycznej i stomatologii Estell Forest w Warszawie. Celem zabiegu kwasem hialuronowym jest podkreślenie łuku kupidyna i precyzyjne wymodelowanie górnej i dolnej wargi, z zachowaniem odpowiednich proporcji pomiędzy nimi. Zastosowanie specjalnej techniki pozwala na rozciągnięcie czerwieni wargowej i zniwelowanie ewentualnych asymetrii bez powodowania nadmiernego uwypuklenia ust. Ta metoda powiększania ust nazywana jest wypełnianiem na płasko.

Dla osiągnięcia naturalnych rezultatów podczas jednego zabiegu w czerwień wargową wstrzykiwany jest kwas hialuronowy w ilości około 0,5—1 ml. Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym są tymczasowe. Wypełniacz utrzymuje się w wargach od pół roku do 12 miesięcy. Czas ten jest kwestią indywidualną, ponieważ różnego rodzaju czynniki mogą przyspieszyć jego degradację w organizmie, np. palenie papierosów czy nadmierna ekspozycja skóry na słońce.

Materiał promocyjny

Exit mobile version