Zakwas z buraków – właściwości i zastosowanie

Zakwas z buraków właściwości i zastosowanie

Zakwas buraczany to produkt, po który zdecydowanie warto sięgnąć, jeśli zależy nam na poprawie kondycji naszego organizmu. Odkryj niezwykły potencjał, który skrywa w sobie to niepozorne warzywo! 

Buraki w diecie dla aktywnych

Dla tych osób, które prowadzą aktywny styl życia, zdrowa dieta staje się sprawą wyjątkowo ważną. Jakie produkty mogą odegrać w niej bardzo ważną rolę? Takie, jak buraki, po które bez wątpienia warto sięgać regularnie. W jaki sposób wpływają one na organizmy aktywnych osób? Buraki są warzywami wyjątkowo cennymi dla aktywnych osób, a znajdujące się w nich azotany mają rewelacyjny wpływ na układ krążenia. Dzięki temu można lepiej zadbać o dobre ukrwienie organizmu, a tym samym zwiększać jego wydolność. Azotany te jednocześnie sprawiają, iż zmęczenie, które pojawia się po intensywnym treningu, nie jest aż tak dokuczliwym problemem. 

Sok z buraków, które zajmuje tak ważne miejsce w diecie wielu sportowców, jest też bardzo dobrym źródłem wielu cennych dla zdrowia witamin oraz minerałów. W tym odżywczym soku można znaleźć sporo żelaza i potasu, nie brak tu również witamin z grupy B. Sok z buraków będzie też smacznym dodatkiem do diety, a aby poprawić jego smak oraz zwiększyć jego wartość odżywczą, można wykorzystać takie dodatki, jak imbir lub jabłko. Taki prosty przepis na sok, w którym główną rolę będą odgrywały buraki, z pewnością warto wykorzystać, a zdrowa dieta z takim dodatkiem nabierze jeszcze większej wartości.

Buraczany energetyk! 

Z kolei zakwas z buraka wykazuje silne właściwości wzmacniające organizm i pobudzające, dlatego można śmiało stosować go zamiast energetyków czy kawy. To niezwykle zdrowa i skuteczna alternatywa na „zastrzyk energii” na cały dzień. Napoje energetyczne o nieciekawym składzie możesz śmiało odstawić na bok, na rzecz tego naturalnego eliksiru pełnego witamin i składników odżywczych. Zyskasz nie tylko dodatkową dawkę energii (potrzebną na przykład podczas treningu), ale także poprawisz ogólną wydolność swojego organizmu oraz wzmocnisz kondycję fizyczną. Nie pozostaje nic innego jak tylko pić! 

Tarcza na choroby

Buraczany zakwas wykazuje też silne właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Wspomaga organizm w walce z różnego rodzaju chorobami, dzięki występowaniu antyoksydantów, które skutecznie niszczą wolne rodniki. Może być śmiało stosowany również po przebytej chemioterapii – działa wzmacniająco na organizm. Pozytywnie wpływa również na poziom ciśnienia we krwi, pomagając go unormować, dlatego zalecany jest dla osób borykających się między innymi z nadciśnieniem tętniczym. Ten cudowny napój ma także właściwości uspokajające, dzięki czemu pozytywnie wpływa na jakość naszego snu (wstajemy bardziej wypoczęci) oraz ułatwia proces zasypiania. Regularne spożywanie zakwasu z buraków zmniejsza także ryzyko wystąpienia depresji.  

Eliksir młodości 

Stosując regularnie zakwas z buraków, z pewnością można zauważyć znaczącą poprawę wyglądu skóry. Właściwości detoksykacyjne i przeciwzapalne wspomagają pozbycie się różnego rodzaju dolegliwości skórnych (na przykład wyprysków). Dodatkowo cera zyskuje witalność i staje się zdecydowanie bardziej promienna, dlatego zakwas mogą śmiało stosować wszystkie osoby z ziemistą cerą, którym zależy na poprawie wyglądu skóry. Buraczany zakwas uzupełnia niedobory żelaza i kwasu foliowego, dlatego polecany jest między innymi kobietom w ciąży. Bardzo ważną informacją dla niektórych może okazać się fakt, że zakwas wspomaga regulację przemiany materii, dzięki czemu wspomaga procesy odchudzania! 

Zakwas buraczany ze względu na liczne dobroczynne właściwości może być śmiało stosowany zarówno przy wspomaganiu leczenia licznych chorób, jak i jako naturalny środek na wzmocnienie organizmu oraz jego atrakcyjny wygląd.

Exit mobile version