Biała dieta po wybielaniu zębów

Avatar
Biała dieta po wybielaniu zębów

Jeśli rozważasz zabieg wybielania zębów, możesz rozważyć zmianę diety, aby zachować swój nowy, bielszy uśmiech. Chociaż większość pieczywa jest uważana za bezpieczną do spożycia po wybielaniu zębów, istnieje kilka rzeczy, których należy unikać. Należy unikać ciemnych sosów, kawy, coli i owoców cytrusowych. Zamiast tego należy skupić się na jasnych, chudych białkach, takich jak indyk i kurczak. Ponadto należy unikać ciemnych sosów i makaronów w ciemnych kolorach. Należy również unikać spożywania zbyt dużej ilości sera, sztucznych barwników i słodzonych jogurtów.

Unikanie ciemnych sosów

Aby zachować biały wygląd zębów po wybielaniu, należy unikać spożywania pokarmów, które barwią białe koszule. Dotyczy to również pokarmów zawierających ciemne pigmenty. Ciemno zabarwione sosy, takie jak musztarda, sos sojowy i sos pomidorowy mogą przebarwiać zęby. Aby tego uniknąć, można przestawić się na inne sosy o białym kolorze, takie jak ketchup lub sos ranczerski. Unikaj picia napojów gazowanych i jedzenia produktów zawierających czerwony barwnik, takich jak czekolada czy słodycze.

Unikanie kawy

Po zabiegu wybielania zębów unikanie kawy jest kluczowym elementem utrzymania jasnych i czystych zębów. Kawa zawiera taniny, które mogą odbarwiać szkliwo zębów. Zamiast niej można pić zieloną herbatę. Oba napoje mają podobny smak, ale zaleca się unikanie picia kawy przez co najmniej 30 minut po zabiegu wybielania zębów. A ponieważ kawa może przebarwiać zęby, jej całkowite unikanie nie jest jedyną zaletą zielonej herbaty.

Unikanie coli

Wyniki najnowszego badania sugerują, że unikanie picia coli po wybielaniu zębów jest nie tylko ważną praktyką zapobiegającą powstawaniu przebarwień, ale jest również korzystne dla zdrowia jamy ustnej. Wyniki wskazują również, że napoje gazowane mogą potencjalnie powodować erozję szkliwa zębów i zwiększać ilość przebarwień powierzchniowych. Najlepsza dieta po wybielaniu zębów powinna zawierać wyłącznie białe pokarmy i napoje. Obejmuje to unikanie sztucznie barwionych słodyczy oraz pokarmów i napojów, które mogą plamić białe koszule.

Przeczytaj również:  Jak dobrać szorty jeansowe do figury?

Unikanie owoców cytrusowych

Niektóre pokarmy i napoje mogą powodować przebarwienia zębów, w tym owoce cytrusowe. Owoce cytrusowe zawierają kwas, który niszczy szkliwo i może powodować żółknięcie zębów. Po wybielaniu zębów unikaj ich jedzenia i picia napojów cytrusowych, a także ogranicz ich spożycie. Jedz owoce tylko wtedy, gdy jest na nie sezon, ponieważ regularna dieta może zrujnować biel Twoich zębów. Najlepiej jest również ograniczyć spożycie napojów cytrusowych i ciemnych owoców.

Unikanie gorących i zimnych pokarmów

Jeśli planujesz wybielanie zębów, po zabiegu powinieneś unikać napojów gazowanych, czerwonego wina i naprawdę zimnych potraw. Następnie można stopniowo powrócić do normalnej diety. Należy jednak pamiętać, aby nie spożywać żadnych pokarmów i napojów o wysokiej zawartości kwasów. Wynika to z faktu, że świeżo wybielone zęby są bardziej wrażliwe na działanie kwasów. Dlatego przez kilka dni należy starać się unikać gorących i zimnych produktów.

Unikanie wyrobów tytoniowych

Choć wiele osób sądzi, że po niedawnej sesji wybielania zębów może korzystać z szerokiej gamy produktów spożywczych, po zabiegu należy unikać kilku rzeczy. Po pierwsze, unikanie produktów tytoniowych pozwoli zachować jak najlepszy wygląd Twoich świeżo wybielonych zębów. Należy również unikać palenia, ponieważ dym papierosowy może powodować przebarwienia zębów. Jeśli chcesz nadal cieszyć się swoimi ulubionymi napojami, możesz kupić metalową słomkę i używać jej do popijania herbaty lub kawy. Metalowe słomki są nie tylko wygodne w użyciu, ale także korzystne dla środowiska. Palenie jest niebezpiecznym nałogiem i powoduje silne przebarwienia zębów. Tytoń jest również szkodliwy dla ogólnego stanu zdrowia, dlatego najlepiej unikać go po zabiegu wybielania zębów.

Więcej informacji, o kawie i herbacie znajdziesz w serwisie: https://kawaczyherbata.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *