Jak farbować włosy w domu? Uzyskaj efekt jak z najlepszego salonu!

Aleksandra
koloryzacja włosów

Czy domowa koloryzacja włosów może dać efekt jak z salonu fryzjerskiego? Dostępne na rynku kosmetyki pozwalają na uzyskanie niesamowitych efektów. Wystarczy trzymać się prostych zasad, by w domowym zaciszu cieszyć się metamorfozą.

Jak farbować włosy w domu, by później nie poprawiać koloryzacji u fryzjera? To łatwiejsze niż się wydaje, pod warunkiem że będziesz przestrzegać kilku zasad. Dzięki temu nie zaszkodzisz swoim włosom, a przede wszystkim uzyskasz odcień, którego później nie będziesz musiała się wstydzić. Sprawdź, jak osiągnąć cel!

Zalety domowej koloryzacji

Czy warto farbować włosy w domu? Wszystko zależy od indywidualnych zapatrywań oraz potrzeb. Jeżeli masz sprawdzony kosmetyk i odpowiednio dobrany odcień, a do tego nie wykonujesz skomplikowanych koloryzacji, nie musisz obawiać się domowych zabiegów. Farbowanie w domu pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze – w twoim portfelu zostanie nawet kilkaset złotych. Zasady oszczędności nie powinny jednak obowiązywać w drogerii. Kiedy wybierasz kosmetyk farbowania do włosów, na pierwszym miejscu stawiaj jego jakość, a dopiero później cenę. Najlepsze będą produkty bez amoniaku, których skład wzbogacają oleje roślinne.

Jak dobrać kolor farby do włosów?

Na pewno nie jest to łatwe zadanie i pewnie nie raz zastanawiałaś się, jak dobrać farbę do naturalnego koloru włosów. Jeżeli nie interesuje cię radykalna zmiana, zdecyduj się na odcień różniący się od niego o dwa lub trzy tony. Kieruj się tą zasadą zarówno jeśli chcesz przyciemnić, jak i rozjaśnić swoje kosmyki. Dzięki temu zyskasz bardzo naturalny efekt, pogłębisz swój odcień i nadasz mu większej wyrazistości. Pamiętaj również, że kolor włosów powinien współgrać z barwą tęczówki oraz cerą. Jeśli ta ostatnia ma tendencję do czerwienienia, postaw na chłodne tony, natomiast jeżeli możesz określić ją jako „oliwkową”, świetnym wyborem będą ciepłe barwy.

Przeczytaj również:  Jakie zabiegi na twarz po 40 można wykonać w domu

Jaki kolor włosów najłatwiej uzyskać w domu?

Jeżeli decydujesz się na domową koloryzację, pamiętaj, że najłatwiej będzie uzyskać jednolity kolor. Farbowanie wymagające użycia kilku produktów lepiej zostawić fryzjerowi, który zna najlepsze techniki. Nie mając w tym wprawy, nie otrzymasz efektu, o którym myślisz. Lepiej wcześniej zdobyć doświadczenie, a dopiero później podejmować się eksperymentów wizerunkowych. Niezadowolenie z koloru to tylko jeden z negatywnych efektów. W skrajnych przypadkach można bowiem zniszczyć włosy i narazić się na koszty związane z ich ratowaniem.

Domowe farbowanie włosów krok po kroku

Jeśli chcesz farbować włosy w domu, nie zapomnij o bardzo ważnym kroku, jakim jest test uczuleniowy. Nie wiesz bowiem, jak twój organizm zareaguje na poszczególne składniki farby. Nie można pomijać tego etapu, nawet jeśli stale używasz danego produktu. Zwykle wykonuje się go około 48 godzin przed koloryzacją, a gdy wypadnie pomyślnie, można bez przeszkód przystępować do zabiegu.

  1. Zapoznaj się ulotką, którą producent dołączył do tubki z farbą. Znajdziesz tam wszystkie instrukcje.
  2. Przebierz się, by nie zniszczyć ubrań. Przygotuj też stary ręcznik, chusteczki oraz ściereczki, którymi na bieżąco będziesz usuwać zabrudzenia.
  3. Za pomocą wazeliny lub tłustego kremu zabezpiecz skórę u nasady włosów.
  4. Rozrób farbę, a następnie zacznij nanosić ją na włosy (dla ułatwienia podziel je na sekcje).
  5. Zacznij od odrostu, a po upływie czasu zalecanego przez producenta farby, przeciągnij ją na całą długość.
  6. Nie przetrzymuj farby na włosach – kolor nie będzie intensywniejszy, a ty możesz je jedynie osłabić.
  7. Zmyj farbę letnią wodą, a następnie nałóż odżywkę, która powinna być dołączona do produktu.

Farbujesz włosy w domu? Tych akcesoriów potrzebujesz

Farbowanie włosów w domu może być skomplikowane, dlatego warto kupić akcesoria, które ułatwią tę czynność. Najważniejsze to miseczka oraz pędzel do rozrabiania i nakładania kosmetyku. Dodatkowo można zaopatrzyć się w zestaw klamerek, które ułatwiają podtrzymywanie włosów podzielonych na sekcje, a także grzebień do rozprowadzania produktu i zdejmowania jego nadmiaru.

Przeczytaj również:  Jakie zabiegi wyszczuplające uda można wykonać w domu

Koloryzacja włosów w domu, jeśli zostanie przeprowadzona poprawnie, powinna przynieść oczekiwane efekty. Trzeba jednak potraktować ją tak, jak wizytę u fryzjera – poświęcić czas, nie opuszczać poszczególnych etapów, a przede wszystkim skompletować potrzebne rzeczy. Kiedy będziesz je mieć w zasięgu ręki, unikniesz chaosu, który może się niepotrzebnie wkraść.v

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *