Jak na co dzień dbać o piękny uśmiech, jaką pastę do zębów stosować?

Jak na co dzień dbać o piękny uśmiech, jaką pastę do zębów stosować?

W dzisiejszych czasach jak nigdy dotąd, człowiek zwraca uwagę na swój wygląd. Zadbana fryzura, odpowiednio dobrane ubranie czy makijaż w przypadku kobiet, to elementy codziennej troski o siebie. Należy pamiętać, że na tym nie koniec, ponieważ ozdobą każdego człowieka jest piękny uśmiech. Uśmiech jest również formą komunikacji, okazania życzliwości i otwartości. Jak dbać o zęby, aby stały się białe i zdrowe? Z pomocą przychodzą środki higieniczne i stomatologia estetyczna.

Piękny uśmiech? Przede wszystkim należy wybrać dobrą pastę do zębów.

Pasta jest podstawowym środkiem do pielęgnacji zębów. Uzębienie ludzi różni się, wymaga więc, aby trafnie dobrać preparat do potrzeb. Drogerie i apteki dostarczają środków działających przeciwpróchniczo, przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie. Zęby nadwrażliwe czy przebarwione? To nie problem. Dzisiaj można przebierać w pastach przeznaczonych do zwalczania bólu czy dyskomfortu, do wybielania, usuwania nalotów czy przeciwdziałających parodontozie. Gdyby zapytać, jaka pasta jest obecnie najlepszą z dostępnych na rynku, nie otrzyma się jednej odpowiedzi. Zależy to od rodzaju problemu, z jakim zmaga się konkretny człowiek.

Na co zwrócić uwagę przy doborze pasty?

Z pewnością warto zwrócić uwagę na linię produktów, które zyskują coraz większą popularność. To pasy bez fluoru oraz wybielające, które nie uszkadzają szkliwa.  Fluor to pierwiastek, który pomaga chronić zęby przed próchnicą. Posiada właściwości, dzięki którym wzmacnia ich odporność na wpływ bakterii i kwasów. Jednak w większym stężeniu prowadzi do uszkodzenia powierzchni zębów. Zastąpiono go innymi substancjami jak ksylitol. Działają one podobnie, jednak nie mają tak niekorzystnego wpływu na szkliwo. Osoby, którzy zmagają się  przebarwieniami i osadem, korzystają z preparatów, usuwających je mechanicznie lub chemicznie. Past takich nie można używać codziennie, ponieważ uszkadzają szkliwo i sprawiają, że zęby stają się nadwrażliwe. Współcześnie producenci preparatów oferują środki wybielające, które działają skutecznie, jednocześnie są delikatne dla uzębienia. Mimo nieco wyższej ceny, gwarantują białe i zdrowe zęby. 

Jeśli dobra pasta to za mało? Licówki kompozytowe w Warszawie poprawią wygląd uzębienia.

Czasem nawet najlepiej dobrana pasta do zębów i szczoteczka nie wystarczą, by poprawić stan uzębienia. Dzieje się tak wtedy, kiedy człowiek zbyt późno zgłasza się z problemami do gabinetu dentystycznego. Zdarza się też, że zęby genetycznie są słabsze i w pewnym momencie życia nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z usług stomatologii estetycznej. Specjalista może zaproponować licówki kompozytowe w Warszawie. To specjalne nakładki montowane na front zębów. Poprawiają wygląd uzębienia, uwalniając od kompleksów, przywracając piękny uśmiech. Każdą licówkę wykonuje się specjalnie dla konkretnego zęba, dobierając odpowiedni kolor i rozmiar. Może pokryć przednią ścianę jednego lub kilku zębów w każdym łuku.

Piękny uśmiech poprawia stan samopoczucia i dobrze wpływa na relacje z innymi ludźmi, dlatego warto dbać o swoje zęby, korzystając z dostępnych współcześnie środków pielęgnacji i metod poprawy wyglądu uzębienia.

Zobacz również: https://www.supradent.pl/oferta/stomatologia-estetyczna/

Exit mobile version