Jak wyglądają zabiegi na rozstępy w gabinecie kosmetycznym

Jak wyglądają zabiegi na rozstępy w gabinecie kosmetycznym

Rozstępy chociaż pojawiają się również na ciele panów, częściej jednak są prawdziwą zmorą wszystkich kobiet. Te prążki, które najpierw przybierają barwę czerwoną, a później zmieniają na siną, są pęknięciami w warstwie skóry. Pojawiają się one z wielu powodów. Jednak jak wyglądają zabiegi na rozstępy w gabinecie kosmetycznym?

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z bybeauty.pl

Krótko o rozstępach

Rozstępy to nic innego jak poziome pęknięcia w warstwie skóry. Niestety, choć są one obecnie całkowicie normalne, dla wielu pań stanowią prawdziwą zmorę, która nie tylko obniża ich pewność siebie, ale również doprowadza do powstanie ogromnej ilości kompleksów. Co więcej, rozstępy mogą znacznie wpłynąć na jakość życia nie tylko społecznego, ale również na poziomie życia seksualnego. Dlaczego jednak one powstają? Otóż często odpowiedzialne są za to zbyt gwałtowne wahania wagi, nie tylko jej przyrost, ale również i zbyt gwałtowna utrata. Rozstępy również mogą być spowodowane zmianami hormonalnymi, a także predyspozycjami genetycznymi. Najczęściej obejmują one jednak okolice brzucha, ud, pośladków oraz bioder, gdyż to właśnie w tych miejscach gromadzi się tkanka tłuszczowa. Skóra nie jest przystosowana do szybkiego rozciągania się, na co reaguje ona po prostu pęknięciami. Na szczęście wiele gabinetów kosmetycznych, wyciąga do pań pomocną dłoń i oferuje im laserowe usuwanie rozstępów.

Laserowe usuwanie rozstępów

Nie da się ukryć, że praktycznie każda kobieta boryka się z problemem rozstępów. Z pewnością też każda z pań ma za sobą wiele cudownych kuracji przy pomocy drogeryjnych kremów, balsamów czy nawet i olejków, które zwykle nie przynoszą żadnego efektu. Otóż w pierwszej fazie swojego powstawania, czyli w momencie kiedy rozstępy dopiero się tworzą i przybierają czerwoną barwę ich usunięcie lub zredukowanie przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji może przynieść całkiem dobre efekty. Niemniej jednak stare rozstępy, które zdążyły już przybrać barwę siną lub kremową niestety nie są łatwe do usunięcia, a można powiedzieć nawet więcej- usuwanie ich domowymi lub drogeryjnymi sposobami z góry skazane jest na porażkę. Okazuje się, że włókna kolagenowe skóry nie są wstanie się samodzielnie zregenerować, bez odpowiedniego pobudzenia i bodźca. Tak więc jedynym, skutecznym sposobem jest ten, który oferuje obecnie wiele gabinetów kosmetycznych. Chodzi tu przede wszystkim o laserowe usuwanie rozstępów. Jest to jedyna metoda, która pozwala zlikwidować je na zawsze z powierzchni skóry. Na czym jednak ten zabieg polega i jak on wygląda? Otóż wykorzystywany jest do niego laser frakcyjny, który ma za zadanie pobudzić skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Laser frakcyjny skupia się jedynie na tym obszarze skóry, który dotknięty jest problemem rozstępów. Jednak jak wygląda przebieg tego zabiegu w gabinecie kosmetycznym? Otóż w pierwszej kolejności kosmetyczka zaznacza na skórze tak zwane strefy mikrotermalne, które rozmieszczone są w miejscach zmienionych przez rozstępy. Dzięki temu wiązka lasera będzie kierowana tylko i wyłącznie w wyznaczone miejsce. Kolejno następuje działanie laserem frakcyjnym, który można powiedzieć, że nakłuwa skórę tworząc w jej strukturze małe ranki. Ma to za zadanie pobudzić skórę do procesu gojenia, który jest możliwy poprzez wytworzenie nowych włókien kolagenowych. W miarę jak te niewielkie ranki po laserze frakcyjnym będą się goić, znikać będą również i problematyczne rozstępy. Warto pamiętać, że zabieg ten jest nieco bolesny, a także wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry po jego zakończeniu. W przypadku niezwykle głębokich rozstępów, konieczne będzie powtórzenie zabiegu w około 3-4 sesjach oczywiście z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego.

Exit mobile version