Jak wyglądają zabiegi pielęgnacyjne dłoni w gabinecie kosmetycznym

Jak wyglądają zabiegi pielęgnacyjne dłoni w gabinecie kosmetycznym

Każda kobieta wie, jak ważne są piękne i zadbane dłonie. To właśnie one stają się naszą wizytówką, a także znakiem reprezentatywnym. Zadbane dłonie jednak wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, a niektóre z nich oferowane są w gabinetach kosmetycznych. Tak więc jak wyglądają zabiegi pielęgnacyjne dłoni w gabinecie kosmetycznym?

Peeling dłoni w salonie kosmetycznym

Najczęstszym problemem z jakimi zmagają się nasze dłonie, szczególnie w sezonie zimowym to zbytnio przesuszona skóra. Nie da się ukryć, że mróz nie ma najlepszego wpływu na skórę dłoni, a co więcej, może doprowadzać do jej pękania i rogowacenia się naskórka. Wówczas nawet przy regularnym stosowaniu kremu pielęgnacyjnego oraz różnych serum, bardzo ciężko jest doprowadzić dłonie do normalnej kondycji. Okazuje się, że na ratunek popękanym i przesuszonym dłonią spieszą gabinety kosmetyczne, które oferuje specjalne peelingi kwasowe. Jest to najczęściej peeling do rąk gruboziarnisty, który ma za zadanie dokładne złuszczenie naskórka dłoni. Kosmetyczka przy wykonywaniu tego typu zabiegu najczęściej łączy go z relaksacyjnym masażem dłoni, który pozwala się klientce odświeżyć. Kwasy zawarte w peelingu dokładnie złuszczają martwy naskórek, a także znacznie wygładzają powierzchnię skóry dłoni. Co więcej, mają one głęboko nawilżające działanie na skórę oraz znacznie ją rewitalizują.

Masaż oliwkowy u kosmetyczki

Kolejnym z zabiegów, który może przynieść ulgę przesuszonym dłoniom jest oliwkowy masaż. Oczywiście zabieg ten nie polega na wykorzystaniu zwykłej drogeryjnej oliwki. Najczęściej w gabinetach kosmetycznych wykorzystywane są silnie skoncentrowane sera, które w swoich składach zawierają niezbędne witaminy jak np. witaminę A, B oraz E, a także masło shea, olej kokosowy lub wyciągi z aloesu. Zabieg ten polega w pierwszej kolejności na wykonaniu przez kosmetyczkę masażu relaksacyjnego. Masaż ten jednak ma o wiele większe zadanie, gdyż dzięki jego prawidłowemu wykonaniu, skoncentrowane w serum składniki mogą dokładnie otulić każde miejsce na dłoni oczywiście wraz z okolicami paznokci. Następnie klientka proszona jest o założenie specjalnie przygotowanych, wełnianych rękawiczek. W takich rękawiczkach spędza się zwykle od 15 do 20 minut, do momentu aż skóra dłoni dokładnie wchłonie wszystkie składniki zawarte w skoncentrowanym i wysokowitaminowym serum. Składniki aktywne zawarte w specjalnych preparatach mają za zadanie nie tylko mocno nawilżyć skórę dłoni, ale również wniknąć w głębokie warstwy skóry i zatrzymać uciekającą z nich wilgoć. Skoncentrowana dawka witamin zapewnia nie tylko nawilżenie, ale również maksymalny poziom regeneracji skóry dłoni. Taki zabieg z pewnością nie tylko ukoi podrażnioną, przesuszona i popękaną skórę dłoni, ale również świetnie sprawdzi się jako zabieg pielęgnacyjny, który powinien być wykonywany regularnie. Dodatkowo spowolni on proces starzenia się skóry dłoni, przez co zachowają one zdrowy i młody wygląd na długi czas.

Zabieg parafinowy z maseczką nawilżająco-odżywczą

Ostatnim zabiegiem, który szczególnie jest polecany w razie problemów ze skóra dłoni to kąpiel parafinowa wraz z odżywczo-nawilżającą maseczką. Rozpuszczona parafina jest substancją tłustą, a ta wykorzystywana w salonach kosmetycznych dodatkowo wzbogacona jest kompleksem witaminowym. Zabieg polega na zanurzeniu dłoni w rozpuszczonej parafinie, a następnie odczekanie aż ona wyschnie. Po tym czasie po prostu się ją zdejmuje. Po zabiegu na dłonie dodatkowo aplikowana jest maseczka nawilżająco-odżywcza, która wnika w głębokie warstwy skóry. Nie tylko regeneruje ona naskórek, ale również świetnie zatrzymuje wodę w głębszych warstwach skóry.

Exit mobile version