Jaki jest domowy sposób na kurzajki przy dłoniach

Jaki jest domowy sposób na kurzajki przy dłoniach? Czym są kurzajki? Skuteczne domowe sposoby na kurzajki!
Avatar
Jaki jest domowy sposób na kurzajki przy dłoniach

Brodawki potocznie nazywane kurzajkami są jednym z bardziej problematycznych zmian skórnych jakie najczęściej pojawiają się w okolicach dłoni. Nie tylko bardzo ciężko z nimi walczyć, ale stanowią również dodatkowy problem natury estetycznej. Tak więc, jakie są domowe sposoby na kurzajki przy dłoniach?

Czym są kurzajki?

Kurzajki to potoczna nazwa brodawek. Są to nierzadko bolesne i niezwykle problematyczne zmiany na skórze, które pojawiają się najczęściej w okolicach dłoni i paznokci. Niemniej jednak mogą one również zaatakować niektóre obszary twarzy, stopy i pięty, a także i narządy płciowe. Zmiany skórne są spowodowane dostaniem się do organizmu wirusa brodawczaka ludzkiego. Wirus ten charakteryzuje się niezwykle wysoką zaraźliwością. Co ciekawe przez długi okres może on przetrwać na ręczniku lub innych przedmiotach osoby, która jest obecnie jego nosicielem. Właśnie w ten sposób dochodzi do przeniesienia się go na drugą osobę. Kurzajki są niezwykle problematyczne, a ich leczenie nierzadko wymaga specjalistycznej pomocy lub nawet usuwania chirurgicznego. Najczęściej przybierają one formę narośli, która zakorzeniona jest w głębokich warstwach skóry. Nie oznacza to jednak, że kurzajka nie może przybierać także innych form. Co ciekawe niektóre z nich są płaskie, zaś inne charakteryzują się postrzępionymi brzegami, a także wystają sporo ponad powierzchnię skóry. Niektóre z nich mają tendencję do występowania w pojedynkę inne zaś łączą się w grupy tworząc ogromne skupiska. Bez względu na to jaką postać przyjęła kurzajka w okolicy dłoni z pewnością będzie ona powodować ból przy wykonywaniu codziennych czynności, który będzie wynikał z bezpośredniego oddziaływania na nią nacisku. Warto wspomnieć, że dłonie są naszą wizytówką, a pojawienie się na nich kurzajek często jest ogromnym problemem natury estetycznej, który może przerodzić się dodatkowo w kompleksy i obniżenie się pewności siebie.

Przeczytaj również:  Sposób na wągry przy użyciu Pasty do zębów

Rozwiązanie problemu z kurzajkami przy dłoniach 

Na wstępie warto zaznaczyć, że kurzajki powstają na skutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, więc podobnie jak innego rodzaju wirusy, wymagają odpowiedniego leczenia. Domowe sposoby na kurzajki mogą pomóc załagodzić ich objawy, a także zminimalizować widoczność, a nawet całkowicie się ich pozbyć, jeśli są one we wczesnym stadium. Niemniej traktowanie kurzajek z korzeniami w głębokich warstwach skóry domowymi sposobami z pewnością nie przyniesie pożądanego efektu. Niektóre z rodzajów kurzajek mogą okazać się również nieresponsywne na leczenie ich domowymi sposobami, a w związku z tym wizyta u specjalisty będzie nieuchronna. Osoby, które po wypróbowaniu domowych sposobów na kurzajki nie uzyskały zadowalających efektów mogą śmiało udać się do apteki po dostępne tam preparaty na kurzajki. Niektóre z nich zawierają w sobie kwas salicylowy, a pierwsze, pozytywne efekty można zauważyć po około 3 miesiącach regularnego stosowania. Warto także zwrócić uwagę na preparaty do krioterapii w warunkach domowych. Tego typu preparaty pozwolą wymrozić kurzajkę i jednocześnie zapobiegną jej nawracaniu. Jeśli jednak chcecie skorzystać z domowych sposobów na kurzajki przy dłoniach to poleca się zastosowanie:

  • glistnika jaskółcze ziele- jest to jeden z popularniejszych domowych sposobów na kurzajki. Wystarczy jedynie złamać łodygę rośliny, a następnie skierować wyciekający z niej sok na miejsce zmienione chorobowo.
  • mniszek lekarski- jego stosowanie polega również na złamaniu łodygi i przyłożenia soku z mniszka na kurzajkę.
  • czosnek- w pierwszej kolejności należy go zmielić, a następnie przyłożyć na kurzajkę i zakleić plastrem.
  • olejek z drzewa herbacianego- wystarczy rozpuścić 7 kropel olejku w wodzie, a następnie namoczyć w nim dłonie.
  • kąpiel w roztworze soli- wystarczy przygotować roztwór z litra wody i 7 łyżek soli i również namoczyć w nim dłonie.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *