Jaki jest koszt porcelanowych zębów?

Jaki jest koszt porcelanowych zębów?

Piękne i zdrowe zęby są powodem dla którego każdy z nas się szeroko uśmiecha. Niemniej jednak biel naszych zębów nie zawsze jest prezentem, który otrzymujemy od matki natury. Wówczas możemy zdecydować się na licówki porcelanowe, które zamaskują nierówności i szybko wybielą zęby. Jednak ile kosztują porcelanowe zęby?

Kiedy zdecydować się na założenie licówek?

Zdrowe zęby są wizytówką każdego z nas. To właśnie dzięki nim, możemy bez większego skrępowania prowadzić rozmowy twarzą w twarz, a także raczyć naszych znajomych niezwykle szerokim uśmiechem. Jednak na przestrzeni lat, nasze zęby wystawiane są na niezwykle ciężką próbę i co ciekawe, nie zawsze wychodzą one z niej zwycięsko. Nie da się ukryć, że często higiena jamy ustnej ma dla nas mocno drugorzędne znaczenie. Wobec tego na zębach z upływem lat pojawiają się nieestetyczne przebarwienia, które niestety wbiły się tak głęboko w strukturę szkliwa, że nie jesteśmy wstanie sobie z nimi poradzić przy pomocy zwykłej pasty oraz szczoteczki. To jednak nie wszystko, często również- w wieku młodzieńczym- mamy tendencję do bagatelizowania wad zgryzu czy skrzywień zębów, a to właśnie one stają się naszym głównym kompleksem za kilka lat. Wówczas wszystkie skrzywienia dają o sobie znać, a my z tego powodu nie możemy uśmiechać się tak, jakbyśmy tego chcieli. Wobec tego z pomocą przychodzi nam właśnie produkt, jakim są licówki. To one skutecznie zamaskują wszystkie przebarwienia, a także sprytnie ukryją pewne niedoskonałości w naszym uzębieniu. Śmiało można powiedzieć, że warto zdecydować się na licówki w każdym momencie, w którym nasze drobne problemy z zębami zaczynają nam poważnie przeszkadzać. Niemniej jednak warto wiedzieć, że do ich założenia zęby muszą być całkowicie zdrowie. Oznacza to, że ewentualne ogniska próchnicy muszą zostać wyleczone, a stany zapalne powinny być w pełni zagojone. W przeciwnym wypadku stomatolog może odmówić założenia licówek. 

Od czego zależy cena licówek?

Zanim dowiemy się ile kosztują licówki porcelanowe, warto dowiedzieć się od czego w ogóle zależy cena licówek? Otóż ich nakładanie jest sztandarowym zabiegiem w tak zwanej stomatologii estetycznej. To one pozwalają w prosty i szybki sposób uzyskać wymarzony, często hollywoodzki uśmiech. Niemniej jednak nie są one najtańszym rozwiązaniem. W przypadku mowy o cenie licówek, wówczas na ich koszt składają się następujące aspekty:

Tak naprawdę przed założeniem licówek warto spojrzeć na stronę danego gabinetu dentystycznego lub po prostu podczas wizyty kontrolnej zapytać o cennik. Jeśli odpowiednio wcześnie omówimy koszty założenia licówek, będziemy mogli o wiele lepiej przygotować się do takiego wydatku, a także zaplanować nasz domowy budżet. Nie da się jednak ukryć, że finalny koszt licówek to bardzo indywidualna kwestia, która zależy tak naprawdę od wielu różnych czynników. 

Ile kosztują porcelanowe licówki?

Ile kosztują porcelanowe zęby? To pytanie z pewnością pojawia się najczęściej w głowie każdego kto rozważa ich założenie. Porcelanowe zęby cieszą się ogromną popularnością, a co więcej, wyglądają one maksymalnie naturalnie i są wyjątkowo trwałe. Wobec tego ile kosztują porcelanowe zęby? Otóż uwzględniając przedstawione powyżej czynniki od których uzależniona jest cena licówek, można powiedzieć, że jeden porcelanowy ząb może kosztować 800 złotych, zaś w innym gabinecie dentystycznym nawet i 3000 złotych. Wówczas łatwo będzie skalkulować na jaką inwestycję musimy się przygotować w momencie, kiedy chcemy zreperować większą ilość zębów. Niemniej jednak taki wydatek jest pojedynczy, a raz założone licówki przez specjalistę będą trzymać się niezwykle długo i będą za każdym razem niesamowicie zdobić nasz uśmiech. Warto więc rozważyć ich założenie w momencie, kiedy brak pewności siebie i kompleksy, wynikają właśnie z naszego uzębienia.

Exit mobile version