Jakie oprawki okularów odmładzają?

Avatar
kobieta w niebieskim sweterku w okularach

Niepozorne dodatki, takie jak na przykład oprawki okularów, mogą optycznie dodać bądź odjąć lat. Większości zależy na tym drugim efekcie, zwłaszcza w dobie kultu piękna i młodości. Jakie oprawki odmładzają, a których zdecydowanie należy unikać?

Jakie okulary odmładzają?

Efekt odmłodzenia można osiągnąć, wybierając konkretne rodzaje oprawek okularów. Mowa tutaj przede wszystkim o oprawkach typu kocie oczy, które wizualnie podnoszą spojrzenie oraz wyszczuplają twarz. Optymalne rezultaty można uzyskać również w przypadku okularów typu pilotki. Podkreślają styl i dodają charakteru zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Ciekawe propozycje można znaleźć w sklepie internetowym https://sklep.lynx-optique.pl/. Tymczasem model, którego zdecydowanie należy unikać, to popularne lenonki. Zwłaszcza w przypadku osób starszych nie będą one dobrym wyborem. Lat dodają również bardzo grube oprawki okularów. Z jednej strony pomagają one podkreślić własny styl i osobowość, z drugiej strony optycznie postarzają. 

Kolory oprawek, które odejmują lat

Dobierając oprawki, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, lecz również na kolor. Powinien być on dopasowany do koloru brody bądź włosów. Oznacza to, że bruneci będą lepiej wyglądać w brązowych oprawkach, natomiast dla blondynek optymalnym wyborem będą oprawki w jasnych barwach. Osoby, którym zależy na młodym, lecz również eleganckim wyglądzie, powinny przestrzegać właśnie tej zasady. Jednocześnie styliści podkreślają, że wybór nieco odważniejszych kolorów oprawek nie musi być błędem – żywe, soczyste kolory pomagają podkreślić charakter, a także pozytywne nastawienie do życia. Dobrze sprawdzają się one zwłaszcza w przypadku starszych osób, optycznie ujmując lat. Niemniej jednak należy pamiętać, że tego typu oprawki nie będą pasowały do każdej stylizacji.

Przeczytaj również:  Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Przezroczyste oprawki – tak czy nie?

Coraz większą popularnością cieszą się przezroczyste oprawki okularów, jednak pozostaje pytanie, czy sprawdzą się one w przypadku chęci odjęcia sobie lat? Oczywiście! Z jednej strony są nienachalne i nie odznaczają się na twarzy, z drugiej strony pozwalają zachować świeży i młody wygląd. Przezroczyste oprawki nigdy nie wychodzą z mody, a wręcz przeciwnie, wydają się najbardziej uniwersalnym wyborem. Doskonale łączą się z codziennymi, ale też eleganckimi stylizacjami.

Okulary czy soczewki kontaktowe?

Wybór oprawek okularów, które pozwalają optycznie odmłodzić twarz, jest bardzo duży. Niemniej jednak niektórzy wciąż nie są przekonani do ich codziennego noszenia. W takich sytuacjach można zdecydować się na soczewki kontaktowe, które poprawiają jakość widzenia, a jednocześnie pozostają niewidoczne dla innych. Obecnie można też zdecydować się na soczewki, które zmieniają kolor oczu, co również pozwala w pewien sposób odmłodzić swój wygląd. Należy pamiętać, że soczewki kontaktowe sprawdzają się na co dzień, jednak w przypadku ochrony oczu przed promieniowaniem słonecznym nadal konieczny jest wybór właściwych okularów. W takim przypadku można kierować się powyższymi zasadami, aby zachować piękny, młody wygląd. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *