Jakie są dobre kosmetyki do opalania

Jakie są dobre kosmetyki do opalania

Chyba każdy z nas z wytęsknieniem czeka na sezon letni. To właśnie wtedy mamy szansę na to, by naturalnie, pod wpływem promieni słonecznych opalić naszą skórę. Niemniej jednak zdrowa opalenizna nie jest możliwa bez odpowiednich kosmetyków. Tak więc jakie są dobre kosmetyki do opalania?

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z beautypub.pl

Kremy z wysokim filtrem

Nie da się ukryć, że w sezonie letnim bardzo ciężko jest odmówić sobie beztroskiego wylegiwania się na plaży, a także wystawienia skóry na działanie promieni słonecznych. To właśnie słońce jest głównym dystrybutorem witaminy D, która pozytywnie wpływa na odporność naszego organizmu, niemniej jednak to również słońce i wydzielane przez niego promieniowanie UV może przyczynić się do powstawania złośliwych zmian skórnych, które mogą przerodzić się w czerniaka, czyli po prostu nowotwór skóry. Nie jest tajemnicą więc, że jeśli chcemy zyskać piękną, brązowa opaleniznę, to niezbędne jest do tego zdroworozsądkowe podejście, dzięki któremu nie tylko będziemy mogli pięknie się opalić, ale również zadbamy o własne bezpieczeństwo. Właśnie w tym celu niezbędne jest stosowanie dobrych kosmetyków do opalania. Oczywiście w drogeriach i aptekach na pierwszy miejscu zawsze stoją kremy do opalania. Można śmiało powiedzieć, że są one jednymi z najlepszych kosmetyków, które nie tylko pozwolą osiągnąć nam zdrową opaleniznę, ale jednocześnie zabezpieczą nas przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Kluczowa jednak okazuje się kwestia doboru odpowiedniej siły filtrującej. Filtry UV zawarte w kremach do opalania mają za zadanie odbijać promienie słoneczne, co jednocześnie pozwoli nam na uniknięcie przykrych poparzeń słonecznych, a także efektu czerwonej skóry. Tak więc, najlepiej sprawdzają się zawsze kremy z filtrem co najmniej SPF50. Są one szeroko rekomendowane przez dermatologów, a także pozwalają na uzyskanie złocistej opalenizny.

Spray’e do opalania

Kolejną grupą kosmetyków, na które należy zwrócić uwagę są spray’e do opalania. Wiele kobiet wybiera właśnie kosmetyki do opalania w sprayu, ze względu na wygodę. Kremy do opalania mają to do siebie, że ich tłusta konsystencja może pozostawić nieestetyczne plamy na kostiumie kąpielowym lub nawet na ręczniku. Co więcej już samo nakładanie kremów do opalania wydaje się dość uciążliwe. Kosmetyki do opalania w spray’u mają postać wygodnej mgiełki, którą rozprowadza się przy pomocy aplikatora. Co więcej, bardzo szybko wchłaniają się one w skórę, więc po ich nałożeniu nie trzeba czekać, by można było ponownie położyć się na ręczniku. Nie pozostawiają one żadnych tłustych plam, ani przebarwień. Niemniej jednak jak przedstawia się skuteczność kosmetyków do opalania w kremie? Otóż również można na rynku spotkać spray’e do opalania o filtracji SPF50, jednak zdarza się to niezwykle rzadko. Zwykle dominują produkty z SPF30. Wówczas pojawia się pytanie, czy taki poziom filtracji rzeczywiście jest wystarczający? Śmiało można powiedzieć, że spray’e ochronią skórę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, jednak ze względu na niższą filtrację, a także na znacznie cieńszą warstwę jaka jest nakładana przy pomocy aplikatora, trzeba będzie ponawiać ich nakładanie co 2-3 godziny. 

Podsumowanie

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule, czyli jakie są dobre kosmetyki do opalania? śmiało można powiedzieć, że najlepszą ochronę zapewniają nam te z filtracją na poziomie SPF50. Niemniej jednak w zakresie konsystencji i sposobu nakładania, na pierwsze miejsce wysuwają się spray’e do opalania, które jednak trzeba będzie nakładać z o wiele większą częstotliwością. Tradycyjne kremy do opalania również mają wiele zalet, a najważniejszą z nich jest to, że obecnie praktycznie każdy produkt, można nabyć ze wspomnianą już filtracją SPF50.

Exit mobile version