Jakie są dobre kosmetyki naturalne

Jakie są dobre kosmetyki naturalne

W poniższym artykule odpowiadamy na pytania: jakie są dobre kosmetyki naturalne, co wyróżnia je na tle innych kosmetyków i dlaczego są wartościowym elementem wyposażenia każdej kosmetyczki, nie tylko tej damskiej.

Czym są kosmetyki naturalne? – co wyróżnia je na tle innych kosmetyków

Cechą charakterystyczną kosmetyków naturalnych, odróżniającą je od innych kosmetyków jest oczywiście ich skład. Producenci kosmetyków naturalnych przykładają dużą wagę do pochodzenia ich składników. Główną i w zasadzie jedyną rolę odgrywa natura. Jakie są dobre kosmetyki naturalne? Są stworzone w 100% ze składników pochodzenia roślinnego: olejów w tym olejów eterycznych, ekstraktów, ziół, kwiatów, wosków itd. Dodatkowo niektórzy producenci chwalą się pozyskiwaniem składników z organicznych, ekologicznych upraw, wolnych od GMO, sztucznych nawozów i innych zanieczyszczeń. Uprawy takie, by mogły nazywać się organicznymi, muszą posiadać odpowiedni unijny certyfikat.

Anna Lewandowska, żona Roberta Lewandowskiego, jest właścicielką firmy, która w swojej ofercie posiada kosmetyki wegańskie, naturalne i przyjazne środowisku. Takie kosmetyki są idealne dla cer problematycznych – daje znać redaktor serwisu futbolica.pl

Zalety stosowania kosmetyków naturalnych — dlaczego każdy powinien je mieć?

Natura leczy. Ta prawda znana jest nie od dziś. Z darów natury korzystały nasze prababki i ich prababki. Teraz my sięgamy po ich mądrość. Badania naukowe jasno wskazują na ogrom właściwości zdrowotnych, jakie kryją w sobie rośliny. Jakie są dobre kosmetyki naturalne? Co cennego mogą nam dać? I dlaczego posiadanie ich w kosmetyczce to pomysł dobry nie tylko dla kobiet, ale też dla mężczyzn i dzieci?

Przedstawiamy zalety dobrych kosmetyków naturalnych:

Jakie są dobre kosmetyki naturalne — których kosmetyków naturalnych unikać

Temat ekologii i bycia eko stał się niezmiernie modny w ostatnich czasach. Na rynku pojawiło się mnóstwo producentów kosmetyków naturalnych przedstawiających się plakietkami eko friendly, bio, nature friendly itd. Warto wiedzieć o tym, że nie każdy kosmetyk, który ma na opakowaniu napisane „naturalny”, w rzeczywistości taki jest. Namnożyło się wiele fałszywych certyfikatów, którymi chętnie chwalą się producenci, a które po prostu można kupić. Nie mają ani one, ani produkty, które są nimi oznaczone nic wspólnego z produktami naturalnymi. Warto czytać składy produktów i kupować przede wszystkim od sprawdzonych marek, najlepiej produkujących lokalnie. Wtedy masz pewność, że kupujesz dobry kosmetyk naturalny

A więc, jakie są dobre kosmetyki naturalne?

Podsumowując, dobry kosmetyk naturalny to ten, którego pochodzenie składników jest znane, producent go nie ukrywa. Ważne jest, by kosmetyk naturalny miał 100% albo niewiele mniej składu naturalnego. Kosmetyki produkowane lokalnie dodatkowo są mniejszym obciążeniem dla środowiska. Jeżeli bliska nam jest natura a wraz z nią los zwierząt, warto wybrać kosmetyk oznaczony jako wolny od okrucieństwa „cruelty free”, czyli nietestowany na zwierzętach. 

Exit mobile version