Jakie są dobre kosmetyki na trądzik

Avatar
Jakie są dobre kosmetyki na trądzik

W dzisiejszych czasach masa osób zwłaszcza tych w fazie dorastania zmaga się z problemem występowania na skórze krostek, czyli tak zwanego trądziku. Zazwyczaj próbowali, każdego możliwego sposobu na pozbycie się tej uporczywej przypadłości, lecz bezskutecznie. W tym momencie pojawia się nurtujące wszystkich pytanie, jakie są dobre kosmetyki na trądzik?

Określenie rodzaju trądziku

Skoro padło już pytanie, jakie są dobre kosmetyki na trądzik, przed rozpoczęciem poszukiwań powinieneś przede wszystkim poznać przyczynę jego występowania oraz określić jego rodzaj. Wyróżnić możemy m.in.: trądzik młodzieńczy, różowaty, czy hormonalny. Każdy z nich się od siebie różni, np. młodzieńczy pojawia się w okresie dojrzewania, różowaty występuje u osób dorosłych i ma podłoże zapalne, natomiast hormonalny spowodowany jest zmianą gospodarki hormonalnej. Należy przede wszystkim o prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy, która pozwoli na zmniejszenie się stanów zapalnych, usunie nadmiar wydzielanego sebum i pomoże zregenerować występujące krosty.

Przyczyny występowania trądziku

Przed określeniem, jakie są dobre kosmetyki na trądzik, warto również poznać przyczyny jego występowania. Jedną z głównych przyczyn są zaburzenia gospodarki hormonalnej, jak i również skłonności do jego wystąpienia mogą znaleźć się w genach. Bardzo duży wpływ na wystąpienie zmian naskórnych ma również nieprawidłowa dieta, spożywanie dużych ilości czekoladowych, znajdująca się w diecie duża ilość ostrych przypraw i jedzenia, palenie papierosów, ale przede wszystkim niedbanie o higienę. Dodatkowymi czynnikami mogą okazać się stres, a nawet zbyt częste przesiadywanie na słońcu. Należy zwracać uwagę na skład kosmetyków oraz skąd pochodzą. Jeśli planujesz zamówić produkty do pielęgnacji twarzy ze sklepu internetowego, dowiedz się wszystkiego o przesyłkach z serwisu Chiński Sklep!

Jakie składniki powinny znajdować się w kosmetykach na trądzik 

Jeśli mamy problem z trądzikiem, powinniśmy szukać kosmetyków które zawierają specjalne substancje, które pomogą zwalczyć przyczyny występowania trądziku. Dlatego szukając kosmetyków na tego rodzaju problem, powinniśmy zwracać uwagę na to, czy zawierają w sobie takie substancje jak:

  • Niacynamid, kwasy i retinoidy – jedne z najbardziej znanych substancji, które pomagają zwalczać trądzik oraz pomagają przy przebarwieniach skory. Dzięki nim skóra przestaje produkować nadmierne ilości sebum, które odpowiada za powstawanie trądziku. Natomiast jeśli chodzi o kwasy to najlepsze do zwalczania trądziku, są kwas mlekowy, migdałowy, pirogronowy oraz salicylowy. Większość z nich mają funkcję antybakteryjną oraz pomagają złuszczyć skórę. Jeśli chodzi o retinol, to pomaga on w spowolnieniu procesu starzenia się skóry, a dodatkowo zapobiega produkcji sebum oraz zabliźnia blizny po trądziku.
  • Hydrolaty, jak i ekstrakty roślinne – hydrolanty pomagają w ogólnej pielęgnacji skóry. Natomiast gdy mówimy o ekstraktach roślinnych, warto zwracać uwagę na między innymi wyciągi z rozmarynu, aloesu, herbaty (czarnej, jak i zielonej), lawendy, żeń-szenia czy wierzby białej. Rośliny te działają przeciwzapalnie, jak i pomagają w regulacji sebum na naszej skórze. Dlatego warto zaopatrzyć się w kosmetyki z wyciągiem z powyższych roślin.
  • Glinki – najczęściej występują w formie maseczki na twarz. Glinka posiada działanie antybakteryjne oraz pomaga w szybszym gojeniu się stanów zapalnych na skórze. Przed wyborem danej glinki, należy skonsultować się z kosmetyczką, która wybierze nam odpowiednią glinkę do cery z trądzikiem.
  • Olejki eteryczne – najczęściej produkowane są ze świeżych, jak i suszonych roślin. Przed użyciem jakiegokolwiek olejku eterycznego należy skonsultować się z lekarzem, gdyż używanie go na własną rękę jest bardzo ryzykowne i może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego. Najbardziej polecane są olejki z lawendy eukaliptusa czy liści laurowych.
Przeczytaj również:  Eko zakupy dla każdego

Podsumowanie 

Jak możemy zauważyć, istnieje wiele kosmetyków, które mogą nam pomóc w walce z uporczywym i nawracającym trądzikiem. Jednak przy zakupie danego kosmetyku musimy zwracać uwagę na skład i poszczególne substancje które znajdują się w kosmetykach. Warto zwracać uwagę na wyżej wymienione substancję, gdyż idealnie sprawdzają się w walce z trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *