Jakie zabiegi ujędrniające brzuch można wykonać w domu?

Jakie zabiegi ujędrniające brzuch można wykonać w domu?

Piękna i jędrna skóra na brzuchu z pewnością jest marzeniem każdej kobiety. Niemniej jednak wiele czynników, w tym także ciąża oraz gwałtowne przybranie lub utrata wagi sprawia, że skóra na brzuchu staje się wiotka i nie wygląda zbyt estetycznie. Tak więc jakie zabiegi ujędrniające brzuch można wykonać w domu?

Jakie zabiegi ujędrniające brzuch można wykonać w domu?- peeling cukrowy

Wiotka i pomarszczona skóra na brzuchu może z pewnością prowadzić do wielu kompleksów, które z kolei znacznie obniżają kobiecą pewność siebie. Niemniej jednak warto pamiętać, że skóra na brzuchu jest niezwykle wrażliwa i podatna na rozciąganie się oraz na występowanie rozstępów. Ujędrnienie brzucha w pierwszej kolejności powinno odbywać się poprzez odpowiednie ćwiczenia, które pozwolą zgubić nadmierną tkankę tłuszczowa, a także wyrzeźbią mięsnie. Wówczas problemem w dalszym ciągu może pozostawać nieco obwisła skóra. Otóż okazuje się, że niektóre zabiegi ujędrniające można przeprowadzić we własnym zaciszu domowym. W pierwszej kolejności zaleca się wykonywanie peelingu cukrowego. Jego przygotowanie jest niezwykle proste. W pierwszej kolejności do pojemniczka wsypujemy brązowy cukier, który ma działanie kojące i bakteriobójcze. Dodajemy do niego kilka kropel soku z cytryny, co pozytywnie wpłynie na rozjaśnienie rozstępów, jeśli również mamy z nimi problem. Następnie dodajemy odrobinę oliwy z oliwek lub jogurtu, tak by powstałą gęsta konsystencja. Kolejno przy wieczornej kąpieli lub prysznicu, warto takim peelingiem  cukrowym masować skórę na brzuchu przez około 5 minut. Masaż można wykonywać przy pomocy specjalnej, szorstkiej rękawicy. Powinnyśmy go również wykonywać kolistymi ruchami i dość dynamicznie. Po skończonym peelingu warto zaserwować skórze na brzuchu również naprzemienny prysznic z gorącej i zimnej wody. Pobudzi to nie tylko krążenie, ale również pozytywnie wpłynie na obkurczanie się tkanek skóry. Peeling cukrowy jest jednym z lepszych sposobów na pozbycie się wiotkiej skóry, a stosowany regularnie skutecznie ujędrni brzuch.

Jakie zabiegi ujędrniające brzuch można wykonać w domu?- maseczka z ziemniaka

Ziemniak jest niezwykle smacznym i popularnym warzywem, jednak czy wiedziałyście, że soki w nim zwarte mają również działanie ujędrniające, zmiękczające oraz nawilżające? Okazuje się, że maseczka z pospolitego ziemniaka pomoże wam szybko i skutecznie ujędrnić brzuch i pozbyć się obwisłej skóry. Jak przygotować taką maseczkę? Otóż jest to niezwykle proste! Wystarczy jednego ziemniaka zetrzeć na tarce na papkę, a następnie rozłożyć taką maseczkę na brzuch, po czym należy szczelnie owinąć się folią spożywczą. W takiej maseczce z ziemniaka musimy wytrzymać co najmniej 30 minut, gdyż tyle czasu potrzeba by ziemniak uwolnił swoje soki i by mogły one wniknąć w naszą skórę. Tego typu maseczka z ziemniaka z pewnością da zadowalające efekty, pod warunkiem, że będzie ona stosowana regularnie czyli co najmniej 2 razy w tygodniu. Brzuch należy po niej przemyć ciepłą woda i zastosować nawilżający balsam do ciała.

Jakie zabiegi ujędrniające na brzuch można wykonać w domu?- maseczka z cynamonu i aspiryny

Jednym ze skuteczniejszych zabiegów na ujędrnienie brzucha jest również prosta maseczka z cynamonu i aspiryny. Nie tylko ujędrni ona skórę na brzuchu, ale również skutecznie zredukuje rozstępy. Cynamon ma właściwości rozgrzewające, więc będzie również przyspieszał spalanie tkanki tłuszczowej. By wykonać taką maseczkę należy rozgnieść tabletkę aspiryny, połączyć ją z łyżeczką cynamonu, a także z sokiem z cytryny- jest to wymagane do aktywowania składników zawartych w aspirynie. Taką maseczkę nakładamy na brzuch i trzymamy przez około 20 minut. Po tym czasie należy ja dokładnie zmyć, a także zastosować na brzuch krem silnie nawilżający. Stosowanie jej regularnie co najmniej raz w tygodniu pozwoli uzyskać zadowalające efekty.

Exit mobile version