Poznaj laser pikosekundowy – Twój sprzymierzeniec w dążeniu do doskonałości

Aleksandra
laser-pikosekundowy

Laser pikosekundowy znany jest przede wszystkim z doskonałych efektów w usuwaniu tatuażu. Technologia ta ma jednak dużo szersze zastosowanie. Sprawdza się w usuwaniu takich niedoskonałości, jak przebarwienia, zmarszczki i blizny potrądzikowe. Podczas gdy inne lasery odmładzają poprzez podgrzewanie tkanek, laser pikosekundowy działa na skórę impulsami skoncentrowanej energii, minimalizując efekt termiczny. Jest to najbardziej rewolucyjny laser stosowany obecnie w medycynie estetycznej. Co warto wiedzieć na temat odmładzania laserowego twarzy?

Jak działa laser pikosekundowy?

Lasery pikosekundowe w Warszawie, dostępne m.in. w Klinice Miracki, to innowacyjna technologia, wykorzystująca najkrótsze impulsy. Urządzenia te są w stanie wysłać energię w czasie pikosekundy, czyli jednej bilionowej sekundy. Przekazywanie energii w pikosekundach pozwala laserowi skutecznie rozbijać pigment tatuażu, ale też leczyć wiele problemów skórnych. Największą zaletą jest to, że działanie lasera pikosekundowego nie powoduje efektu termicznego – podczas zabiegu nie wzrasta temperatura skóry, co pozwoliło na zminimalizowanie okresu rekonwalescencji oraz przyspieszenie powrotu do codziennych aktywności tuż po zabiegu.

Kilka badań naukowych wykazało, że laser Pico Sure używany przez specjalistów z Warszawy jest bardzo dobry w leczeniu różnych schorzeń skóry. W jednym z badań około 90% osób, które skorzystały z zabiegu przeciwzmarszczkowego tym laserem, było zadowolonych z poprawy wyglądu skóry po sześciu miesiącach. Co więcej, ponad 85% z tych osób stwierdziło, że poleciłoby zabieg laserem pikosekundowym. Dowody naukowe potwierdzają również zdolność tego urządzenia do leczenia blizn potrądzikowych. Na przykład, po wykonaniu serii sześciu sesji laserowych w celu usunięcia blizn potrądzikowych, większość osób, biorących udział w badaniu stwierdziło, że są zadowolone lub bardzo zadowolone z osiągniętych efektów.

Przeczytaj również:  Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Jak wypada pikosekundowy laser w porównaniu z innymi technologiami?

Najkrótszy impuls energii

Laser pikosekundowy jest w stanie przesłać energię świetlną w trakcie jednej pikosekundy, co jest znacznie lepszym wynikiem w porównaniu do starszej tedhnologii – laserów nanosekundowych. Przekazywanie energii w krótkich impulsach pozwala laserowi usuwać zmarszczki, przebarwienia i blizny potrądzikowe bez uszkadzania otaczających tkanek w obszarze docelowym.

Bezpieczeństwo i komfort

Dzięki temu, że laser pikosekundowy nie podgrzewa skóry, powoduje zdecydowanie mniej skutków ubocznych niż inne lasery. Zapewnia pacjentowi pełne bezpieczeństwo przed poparzeniami, komfort w trakcie zabiegu, spektakularne efekty i szybki powrót do formy. Zabiegi z użyciem pikosekundowego lasera można wykonywać nawet u osób o ciemniejszej karnacji.

Laser pikosekundowy – efekty

Laser pikosekundowy wygładza zmarszczki i nadaje świeży, młodzieńczy wygląd skórze. Możliwe jest to dzięki intensywnej stymulacji skóry do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny. Białka te wzmacniają strukturę Twojej skóry i zapobiegają powstawaniu zmarszczek, bruzd i innych negatywnych oznak starzenia.

Takie lasery, jak Pico Sure w Warszawie to również świetny sposób na usunięcie piegów, plam starczych, melasmy oraz przebarwień i blizn potrądzikowych. Energia lasera rozbija niechciane pigmentacje i stymuluje organizm do ich samodzielnego usunięcia oraz pobudza proces produkcji nowych, zdrowych komórek. Dzięki temu z biegiem czasu leczone przebarwienia czy blizny stają się mniej widoczne, a często nawet udaje się je zlikwidować całkowicie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach laserów pikosekundowych, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *