Okulary przeciwsłoneczne – czym się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu?

Avatar
Okulary przeciwsłoneczne

Kupując okulary przeciwsłoneczne, warto kierować się zasadą, że powinno dobierać się odpowiedni model okularów do kształtu twarzy. Kolejnym aspektem jest również dobranie odpowiedniego koloru okularów przeciwsłonecznych do koloru włosów, a nawet odcienia skóry. Nie są to jednak sztywne ramy, którymi należy się kierować za każdym razem, gdy chcemy kupić nowe okulary przeciwsłoneczne.

Jak wybrać okulary, by zadbać o zdrowie naszych oczu?

Przede wszystkim warto jednak zawsze brać pod uwagę zdrowie naszych oczu i to powinna być główna zasada podczas zakupów. Bezwzględnie okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać atestowane filtry przeciw promieniowaniu ultrafioletowemu. To zagwarantuje nam wysoką ochronę wzroku. Jeżeli wymagamy jednak czegoś więcej od okularów przeciwsłonecznych, to ciekawym dodatkiem jest polaryzacja. Polaryzacja soczewek powoduje, że niwelowane są odblaski, które powstają, gdy promienie słoneczne odbijają się od powierzchni wody lub nawierzchni jezdni. Bardzo przydatne są dla kierowców oraz idealne, gdy spędzamy czas nad wodą. Ważne jest również, aby dopasować odpowiedni rozmiar okularów przeciwsłonecznych. Powinny być dobrze dopasowane i przylegać do głowy. Nie mogą być zbyt małe, ponieważ uciskając skronie, będą powodować ból, a zbyt duże będą luźne i będą zsuwać się, co spowoduje dyskomfort noszenia. 

Okulary przeciwsłoneczne a typy twarzy

Jak wspomnieliśmy wcześniej typ twarzy, jaki posiadamy, ma znaczenie w przypadku dobrania odpowiedniego modelu okularów przeciwsłonecznych. Nie jest to sztywna zasada, ale warto brać ją pod uwagę. Przyjrzyjmy się, o co mniej więcej w tym chodzi, tak abyśmy mogli podczas zakupów skorzystać z tej wiedzy. Tak więc posiadacze owalnych twarzy mają to szczęście, że w tym przypadku mogą zakładać dowolne modele i w każdym będą wyglądać dobrze. Czy to pilotki, czy na przykład tak zwane kocie oczy zawsze będą elegancko się prezentować. Osoby o twarzach okrągłych dla kontrastu powinny wybierać okulary przeciwsłoneczne prostokątne i kwadratowe. Gdy nasza twarz ma kształt trójkąta, to najlepsze będą oprawki okrągłe i zaokrąglone i to dotyczy również posiadaczy twarzy kwadratowych. Po prostu ten rodzaj okularów przeciwsłonecznych złagodzi ostre rysy twarzy. Główna zasada, jaka każdorazowo i bezwzględnie obowiązuje podczas wybierania odpowiedniego modelu, brzmi: Kupuj takie okulary, w których czujesz się dobrze, pięknie i komfortowo. Jeżeli okulary przeciwsłoneczne, które mierzysz, sprawiają, że właśnie tak się czujesz, to właśnie znalazłaś/eś idealną parę!

Przeczytaj również:  Na czym polega produkcja kontraktowa suplementów diety?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *