Pielęgnacja włosów – jakie zabiegi warto wykonywać?

Aleksandra
Pielęgnacja włosów jakie zabiegi warto wykonywać

Chcesz zadbać o wygląd swoich włosów? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym prezentujemy najchętniej stosowane zabiegi pielęgnacyjne. Sprawdź, w jaki sposób możesz szybko poprawić stan włosów!

Przyczyną suchych, łamliwych i pozbawionych blasku włosów jest między innymi farbowanie, rozjaśnianie, jak i działanie promieni słonecznych. Dlatego warto wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym można poprawić ich stan.

Keratynowe prostowanie włosów

Jednym z polecanych zabiegów na wzmocnienie włosów jest keratynowe prostowanie. Może być ono wykonywane na włosach rozjaśnianych i farbowanych. Polecane jest osobom posiadającym mocno zniszczone kosmyki, które się puszą i są ciężkie do opanowania. Zabieg polega na nałożeniu na włosy substancji z wysoką zawartością keratyny i wyprostowaniu ich. Łuski włosów się otwierają, dzięki czemu kreatyna może w mnie wniknąć i trwale uzupełnić ich strukturę oraz budowę. Efekt gładkich włosów utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy. Koszt zabiegu jest uzależniony od długości włosów, wynosi od około 400 do 600 zł.

Sauna parowa na włosy

Kolejnym chętnie wykonywanym zabiegiem pielęgnacyjnym jest sauna na włosy. Polega ona na tym, że najpierw myje się włosy, następnie nakłada się na nie maskę lub ampułkę odżywczą, a na koniec siada się pod specjalną kopułą, w której wytwarzana jest para wodna w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Pod wpływem ciepła i wilgoci łuski się otwierają, dzięki czemu składniki odżywcze mogą z łatwością przenikać w ich głąb. Czas takiego zabiegu to około 40 minut. Jego efektem są wygładzone i lśniące włosy, które dodatkowo są wzmocnione i nawilżone. Atutem jest także poprawa ukrwienia skóry głowy.

Zabieg rekonstrukcji włosów

Zabieg rekonstrukcji włosów również przynosi niesamowite efekty. Polega on na dokładnym oczyszczeniu struktury włosów, po czym nakładane są specjalne preparaty, które mają wzmocnić kosmyki. W pierwszej kolejności wykonuje się wygładzenie porowatości włosów za pomocą odżywki, która przywraca skórze prawidłowe pH. Następnie aplikowany jest preparat zawierający różne aminokwasy o działaniu odbudowującym. Ostatnim etapem jest zastosowanie odżywki nawilżającej w celu wygładzenia i nabłyszczenia włosów. Zabieg trwa około 40 minut, a jego koszt waha się od 150 do 250 zł.

Przeczytaj również:  Okulary przeciwsłoneczne – czym się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu?

Botoks na włosy

Jednym z tańszych i jednocześnie skutecznych zabiegów pielęgnacyjnych jest zastosowanie botoksu na włosy. Polega on na otwarciu łusek włosa i zaaplikowaniu specjalnego serum za pomocą strzykawki – stąd pochodzi nazwa tego zabiegu. Koszt botoksu na włosy to około 60 zł, a efekt wzmocnienia i wygładzenia włosów utrzymuje się przez kilka tygodni.

Domowe sposoby na piękne włosy

Jednym z domowych sposobów pielęgnacji jest mycie włosów omo – zastosowanie najpierw odżywki, potem szamponu i na koniec ponownie odżywki. Taka metoda nie tylko chroni włosy, ale i świetnie je odżywia. Do innych równie skutecznych sposobów domowej pielęgnacji włosów zaliczamy:

  • stosowanie nawilżającej mieszanki z jajek;
  • stosowanie oczyszczającej i nawilżającej mieszanki z produktów mlecznych (śmietany, jogurtu);
  • stosowanie przeciwłupieżowej mieszanki z oleju i cytryny;
  • stosowanie wzmacniającej odżywki z piwa, oleju i jajka;
  • stosowanie nawilżającej mieszanki z miodu.

Pielęgnacja włosów jest bardzo ważna. Nie zwlekaj i już dziś o nie zadbaj! Duży wybór zabiegów oraz domowych metod z pewnością ułatwi ci zdecydowanie się na któryś ze sprawdzonych i polecanych sposobów wzmocnienia i nawilżenia włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *