Podkład do zadań specjalnych – kosmetyk kamuflujący do cery trądzikowej. Sprawdź, jak dopasować podkład do skóry

Aleksandra
Podkład do zadań specjalnych

Trądzik zarówno u młodzieży, jak i dorosłych jest obecnie bardzo częstym zjawiskiem. Osoby, które walczą z tym problemem często zastanawiają się, czy kamuflaż podkładem to dobry pomysł? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

Zmiany skórne pod postacią czerwonych plam, krost, czy przebarwień nie dodają człowiekowi pewności siebie. Wręcz przeciwnie – dla wielu osób są problemem ogromnej rangi, z którym nie potrafią funkcjonować. Stwierdzono także, że mogą przyczyniać się do depresji, szczególnie wśród młodych ludzi. Z pomocą przychodzi makijaż, który z dużym stopniu podnosi komfort życia. W naszym artykule podpowiemy ci, jak wybrać idealny podkład do cery trądzikowej.

Trądzik, czyli jedna z najczęstszych dermatoz XXI wieku

Termin cery wymagającej jest używany coraz częściej i nie zapowiada się na zmianę. Mimo coraz większej świadomości i samoakceptacji trądzik jest trudnym przeciwnikiem. Dotyka młodych, co jest zrozumiałe w okresie dojrzewania, ale także osób starszych. Ma to związek najczęściej z układem hormonalnym, trybem życia i stresem. Skóra trądzikowa jest gruba, szara i świeci niezdrowym blaskiem. Pojawiają się na niej różnego rodzaju wykwity o zmiennym nasileniu. Mowa o zapalnych zmianach, wągrach, zaskórnikach. Jej struktura nie jest jednolita. Czy jesteś jej posiadaczką?

Czy podkład to odpowiedni kosmetyk na trądzik? 

Dawniej można się było spotkać z opinią, a nawet zaleceniami dermatologów, że podkład to wróg skóry trądzikowej. Obecnie sytuacja ma się nieco inaczej. Przede wszystkim zmieniły się technologie produkcji i wiedza. Producenci są świadomi potrzeb skóry i chcą wyjść naprzeciw potrzebom konsumentów. Drugą kwestią jest ogromny wybór i dostępność podkładów, gdzie naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Produkty dedykowane do cery trądzikowej to odmienny ich rodzaj, na którym w tym przypadku należy się skupić (doskonale sprawdzi się m.in. podkład kryjący Lancome Teint Idole Ultra Wear 010). Używane rozsądnie w niewielkiej ilości nie zrobią krzywdy, a znacznie poprawią komfort życia.

Przeczytaj również:  Działania proekologiczne w branży kosmetycznej

Jak wybrać podkład do cery trądzikowej?

Czasami można się zagubić w tak wielu możliwościach do wyboru. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy kilka najważniejszych kwestii, które ułatwią ci znalezienie podkładu do cery trądzikowej. Oto one:

  • zapach – produkt nie powinien mieć zapachu, to ważne, ponieważ wiele substancji, które za niego odpowiadają, są komedogenne i nasilają zmiany trądzikowe;
  • konsystencja – forma podkładu na trądzik jest uzależniona m.in. od stopnia krycia, nie mniej jednak staraj się wybierać na co dzień lżejsze konsystencje, aby nie obciążać dodatkowo cery;
  • skład – analiza składu wydaje się trudna, jednak z pomocą kilku aplikacji na telefon rozszyfrujesz, co zawiera wybrany przez ciebie podkład, unikaj ciężkich silikonów, konserwantów, alkoholu, świetnym rozwiązaniem będą naturalne produkty z dodatkiem ekstraktów roślinnych;
  • poziom krycia – cera trądzikowa wymaga silniejszego kamuflażu, wybieraj preparaty o średnim kryciu, aby mieć pewność, że zmiany zostały zamaskowane;
  • efekt – to bardzo ważna kwestia, zupełnie zrezygnuj z rozświetlających, odbijających światło produktów (szczególnie z drobinkami), postaw na podkłady delikatnie matujące o satynowym wykończeniu, zbyt płaski efekt też nie będzie wyglądał korzystnie.

Trądzik to dermatoza, która utrudnia życie. Trzeba jednak nauczyć się z nim funkcjonować. Zadbaj o swój komfort i dobre samopoczucie z odpowiednim podkładem. Wisienką torcie niech będą twoje ulubione perfumy Lancome i błyszczyk w ulubionym odcieniu, a całość dopełnij odpowiednią stylizacją i czuj się wspaniale!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *