Sposób na wągry przy użyciu żelatyny

Sposób na wągry przy użyciu żelatyny! Maseczka peel off na wągry z żelatyny! Jak przygotować oczyszczającą maseczkę z żelatyny? Skuteczny sposób na wągry!
Avatar
Sposób na wągry przy użyciu żelatyny

Piękna, promienna, a co najważniejsze świetnie oczyszczona cera jest marzeniem każdego z nas, bez względu na to, czy należymy do płci pięknej, czy do grona mężczyzn. Niemniej jednak dość powszechnym problemem okazują się wągry, które skutecznie mogą wygląd cery zmienić. Tak więc jaki jest sposób na wągry przy użyciu żelatyny?

Czym są wągry?

Z pewnością każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego czym są wągry. Jednak w jaki sposób one powstają i skąd się one właściwie biorą? Okazuje się, że te dość nieestetyczne, czarne kropi, które najczęściej pojawiają się w okolicy strefy T, czyli na nosie, brodzie i na czole są niczym innym jak zanieczyszczeniami, które zebrały się w porach naszej skóry. Nie jest tajemnicą, że skóra takie pory posiada, a dokładnie są to niewielkie otwory w jej powierzchni, przez które może wydzielać się pot oraz być usuwane zanieczyszczenia. Niestety jednak nie wszystko jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Nasz skóra w ochronie naturalnej bariery lipidowej wydziela sebum. Jest to tłusta substancja, która ma ochronić ją przede wszystkim przed nadmiernym przesuszeniem. Niemniej jednak nasze pory pod wpływem ciepła skutecznie się rozszerzają, by to sebum zaabsorbować. Jednak wraz z sebum do porów dostają się również zanieczyszczenia. Są to zanieczyszczenia wynikające nie tylko z braku odpowiedniego demakijażu, ale także związane z pyłkami i kurzem, który osadza się na naszej skórze w ciągu całego dnia. Finalnie pory zatykają się i pozostawiają pamiątkę w postaci wągrów, czyli czarnej kropki. Najczęściej wągry występują w licznych skupiskach, a ich pozbycie się jest niezwykle problematyczne. Wiele osób maskuje je makijażem, przez co jedynie doprowadza do pogorszenia się kondycji skóry. Wągrów pod żadnym pozorem nie należy również wyciskać, gdyż w ten sposób wraz z dłońmi, przenosimy na naszą skórę kolejne, problematyczne zanieczyszczenia. Jak więc można pozbyć się nieestetycznych czarnych punkcików?

Przeczytaj również:  Sposób na wągry przy użyciu Sody

Jak przygotować maseczkę peel off?

Jednym ze sposobów na wągry, który był dość intensywnie propagowany w mediach społecznościowych, było zastosowanie żelatyny. Niemniej jednak chodzi tu przede wszystkim o przygotowanie maseczki peel off. Okazuje się, że sama żelatyna jest jedynie substancją pomocniczą, która ma działanie oczyszczające. Niemniej jednak przygotowanie maseczki na jej podstawie, pomoże nam dość skutecznie uporać się z problemem wągrów. Oczywiście warto pamiętać, że w przypadku nieodpowiedniej pielęgnacji skóry, czy chociażby pomijania wieczornej pielęgnacji, wągry powrócą do nas jak boomerang. Warto więc przyłożyć więcej uwagi do wieczornych i porannych rytuałów pielęgnacyjnych, dzięki czemu nie będziemy musieli zmagać się z tym nieestetycznym problemem w dłuższej perspektywie czasu. Tak więc jaki jest sposób na wągry przy użyciu żelatyny? Otóż w pierwszej kolejności należy przygotować odpowiednie składniki na maseczkę. Potrzebne będą:

  • żelatyna
  • sok z cytryny
  • gorąca woda

Maseczkę przygotowuje się w niezwykle prosty sposób. Wystarczy zmieszać jedną łyżkę żelatyny w wodzie, a następnie podgrzać mieszankę w mikrofali. Powinna mieć ona nieco gęstą konsystencje. Kolejno należy dodać pół łyżeczki soku z cytryny, który będzie miał działanie antybakteryjne i odkażające. Kolejno należy odczekać aż maseczka ostygnie, jednak przez cały czas warto ją mieszać. Następnym krokiem jest wykonanie tak zwanej parówki, czyli potraktowanie naszej skóry twarzy ciepłą para wodną, co pomoże otworzyć zatkane pory. Finalnie nakładamy maseczkę z żelatyny na miejsca, w których występują wągry i pozostawiamy ją do zastygnięcia na około 10-15 minut. Po upływie tego czasu należy zerwać zastygłą maseczkę zdecydowanym ruchem i cieszyć się oczyszczoną skórą bez wągrów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *