Stymulatory tkankowe – sekret młodości

Aleksandra
Stymulatory tkankowe

Odmładzanie wyglądu skóry można wykonać na kilka różnych sposobów. Metoda iniekcyjna należy do mało inwazyjnych i bardzo efektywnych, jednak jej skuteczność jest zależna od tego, jaki preparat zostanie użyty do przeprowadzenia procedury. Najbardziej naturalne efekty przynosi zastosowanie stymulatorów tkankowych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj poniższy artykuł!

Stymulatory tkankowe – czym są? Co warto o nich wiedzieć?

Za młody i świeży wygląd naszej skóry odpowiadają przede wszystkim obecne w niej włókna kolagenowe. Niestety około 25. roku życia zaczynają one zanikać, co prowadzi do powstawania zmarszczek i innych niekorzystnych zmian, które stanowią naturalne efekty procesu starzenia. Medycyna estetyczna umożliwia przywrócenie komórkom dawnej kondycji i blasku. W gabinetach dostępne są różnego rodzaju procedury, a wśród nich jedne z najpopularniejszych, czyli zabiegi iniekcyjne. Co warto wstrzykiwać pod skórę w celu jej rewitalizacji?

Stymulatory tkankowe to alternatywa dla syntetycznych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy. Ich zastosowanie prowadzi do bardzo naturalnych, choć zauważalnych na pierwszy rzut oka efektów regeneracyjnych.

Substancje te umożliwiają redukcję zmarszczek i poprawę owalu twarzy m.in. poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny w organizmie pacjenta. Wspomagają zagęszczanie tkanek w miejscach iniekcji, co w praktyce pozwala na uniesienie opadających policzków czy powiek, a także ogólne ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Można je stosować nawet na tak delikatnych obszarach ciała, jak okolice pod oczami.

W Klinice Medycyny Estetycznej i Przeszczepu Włosów Novoderm w Łodzi stymulatory tkankowe występują w pięciu rodzajach. Wybór zależy od potrzeb pacjenta oraz jego indywidualnych preferencji. Dostępne preparaty to:

  • Jalupro – umożliwia przeprowadzenie bio-rewitalizacji aminokwasowej;
  • Ellanse – stymuluje produkcję kolagenu typu 1.;
  • Profhilo – zapewnia długotrwałą regenerację i odbudowę komórkową;
  • Linerase – stymuluje namnażanie się fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny;
  • Nucleofill – optycznie odmładza wygląd twarzy.
Przeczytaj również:  Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Stymulatory tkankowe – przebieg procedury

Zabieg przeprowadzany jest metodą iniekcji, czyli ostrzykiwania wybranej partii twarzy. Jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny, ponieważ wykonuje się go przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Samo nakłuwanie ciała (przeprowadzane miejsce przy miejscu) może wiązać się z nieco nieprzyjemnym doznaniem, jednak pacjenci, opisując je, nie wspominają o bólu, a raczej o niewielkim dyskomforcie. Po zakończeniu iniekcji specjalista wykonuje masaż tkanek w celu równomiernego rozprowadzenia substancji pod skórą.

Wyboru odpowiedniego preparatu (Jalupro, Ellanse, Profhilo, Linerase lub Nucleofill) dokonuje sam pacjent w porozumieniu z lekarzem medycyny estetycznej. W niektórych przypadkach wskazane jest połączenie kilku stymulatorów tkankowych, aby osiągnąć najbardziej optymalne rezultaty. Zaleca się też przeprowadzenie co najmniej 2-3 zabiegów w miesięcznych odstępach czasowych.

Efekty procedury uwidaczniają się stopniowo i zaczynają być zauważalne po ok. 4 tygodniach od przeprowadzenia pierwszej iniekcji. Utrzymują się przez ok. 18 miesięcy – po tym czasie terapię należy powtórzyć.

Stymulatory tkankowe – wskazania i przeciwwskazania

Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych zaliczają się do procedur typowo estetycznych. Można je przeprowadzić u każdego pacjenta, który wykazuje subiektywne niezadowolenie z własnego wizerunku, i u którego wykluczono przeciwwskazania do iniekcji.

Pierwszym etapem procedury jest konsultacja wstępna. W jej trakcie lekarz medycyny estetycznej omawia z pacjentem przebieg zabiegu i oczekiwane rezultaty. Wyklucza również przeciwwskazania, do których należą:

  • ciąża i laktacja,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • choroby autoimmunologiczne (np. cukrzyca),
  • uczulenie na którykolwiek składnik wybranego preparatu.

Jeżeli powyższe okoliczności nie występują u danego pacjenta, może on zostać zakwalifikowany do zabiegu iniekcyjnego z użyciem wybranego stymulatora tkankowego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *