Wiesz jak wygląda drzewo miłorzębu japońskiego?

Aleksandra
Wiesz jak wygląda drzewo miłorzębu japońskiego?

W naszych domowych apteczkach oraz kosmetyczkach znajduje się wiele leków, suplementów diety oraz kosmetyków, które zawierają naturalne wyciągi z roślin. Jedną z popularniejszych roślin, która znalazła zastosowanie w fitoterapii oraz kosmetologii jest miłorząb japoński. Czy na pewno wiesz, skąd pochodzi ta roślina i jakie ma właściwości? Między innymi tego dowiesz się z lektury naszego tekstu.

Niekoniecznie z Japonii

Miłorząb japoński (Ginkgo biloba ) to roślina o wyjątkowych właściwościach, które zostały docenione tysiące lat temu przez chińską medycynę ludową. To właśnie w Chinach – wbrew swojej nazwie – roślina ta ma swoje korzenie. Miłorząb japoński jest drzewem posiadającym niezwykle oryginalne, wachlarzowate liście. Drzewo Ginkgo biloba osiąga najczęściej wysokość kilkunastu metrów, chociaż zdarza się, że dorasta nawet do trzydziestu metrów. Liście miłorzębu japońskiego mają soczystą, jasnozieloną barwę, która jesienią zmienia się w złocistożółtą. Ciekawostką może być fakt, że miłorząb japońskiego występuje również w Polsce i dobrze odnajduje się w naszej strefie klimatycznej. W przemyśle farmaceutycznym wyciąg z Ginkgo biloba służy do produkcji produktów wspomagających pamięć, natomiast kosmetyki z wyciągiem z tej rośliny stanowią doskonałe antidotum na starzejącą się skórę.

Lek na pamięć z Ginkgo biloba

Wraz z wiekiem pamięć ludzka stopniowo ulega osłabieniu, zmniejsza się również ogólna sprawność umysłowa. Preparat na pamięć zawierający wyciąg z miłorzębu japońskiego może okazać się pomocny w przypadku łagodnej demencji, łagodząc towarzyszące jej objawy. Pomimo tego, że dokładny mechanizm działania Ginkgo biloba na łagodzenie objawów demencji nie jest znany, wskazuje się, że wpływa on między innymi na zmniejszenie lepkości krwi oraz lokalnego zwiększenia jej przepływu. Ponadto udowodniono, iż u zdrowych mężczyzn między 60 a 70 rokiem życia miłorząb japoński poprawia perfuzję mózgową w określonych jego obszarach. W związku z powyższym, stosowanie leku na pamięć zawierającego wyciąg z tej rośliny zalecane jest osobom starszym – w celu poprawy zdolności poznawczych. Jednym z takich preparatów jest m.in. Ginkofar o którym więcej przeczytasz na stronie jego producenta, pod adresem https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/leki-bez-recepty-otc/ginkofar.

Przeczytaj również:  Jakie oprawki okularów odmładzają?

Nie zapomnij o zdrowym trybie życia

Chcąc zachować sprawne ciało i umysł nie należy też zapominać o regularnej aktywności fizycznej oraz zdrowej diecie. Zróżnicowany jadłospis w których nie zabraknie świeżych warzyw, owoców oraz zdrowych tłuszczów to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić, aby na długie lata cieszyć się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *