Wrażliwa skóra głowy – stosuj delikatne kosmetyki

Aleksandra
Wrażliwa skóra głowy - stosuj delikatne kosmetyki

Wrażliwa skóra głowy to spory problem. Jej właściwa pielęgnacja jest wyzwaniem. Jedynie specjalistyczne, delikatne kosmetyki uporają się z zaczerwienieniem, podrażnieniem czy uporczywym swędzeniem.

Właściwa pielęgnacja wrażliwej skóry głowy to duże wyzwanie. Potrzebna jest cierpliwość, czas i odpowiednie delikatne kosmetyki. Konsekwencja w działaniu z pewnością przyniesie sukces. Swędzenie, pieczenie i kłucie minie, gdy zastosujemy specjalistyczne szampony, maski, balsamy czy wcierki.  

Wrażliwa skóra głowy to poważny problem  

Wrażliwa skóra głowy to poważny problem. Zaczerwienienie, podrażnienie,  przesuszenie, swędzenie, pieczenie. Wszystko to prowadzi do uwrażliwienia skóry głowy. Pojawia się ból i problemy z włosami. Temu wszystkiemu towarzyszy nieustający świąd. Wrażliwość skóry głowy może być uwarunkowana genetycznie albo być wywołana przez czynniki zewnętrzne. Najczęściej przyczyną kłopotów są silne agresywne zabiegi fryzjerskie, częste mycie i niewłaściwe suszenie włosów. Do tego dochodzą nieodpowiednie kosmetyki, używki czy zła dieta. Wrażliwa skóra głowy potrafi być naprawdę dokuczliwa. 

Uporanie się z problemem nie należy do łatwych i szybkich. Niezbędna jest systematyczność i cierpliwość. Wrażliwa skóra głowy wymaga właściwej pielęgnacji i odpowiednich delikatnych kosmetyków. To jest właśnie  klucz do sukcesu. 

Podstawowe zasady w przypadku wrażliwej skóry głowy to mycie głowy ciepłą lub letnią wodą. Gorąca powoduje bowiem przesuszenie skóry i zaostrzenie dolegliwości. Ogromne znaczenie ma właściwa zbilansowana dieta. Trzeba obserwować reakcje organizmu i wykluczyć wszystkie potencjalne alergeny. Czasami konieczne jest przeprowadzenie badań, które pomogą poznać przyczynę złego stanu skóry. Często podrażnienia wynikają z chorób takich jak łupież czy łojotok. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie leczenia, tak by wyeliminować pierwotną przyczynę złego stanu skóry głowy. 

Przeczytaj również:  Jakie są dobre kosmetyki naturalne

Wrażliwa skóra głowy – delikatne kosmetyki to podstawa w pielęgnacji

Delikatne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej skóry głowy pozytywnie oddziałują na kondycję skóry głowy a tym samym włosów. Kosmetyki powinny przede wszystkim:

  • redukować podrażnienia i zaczerwienienia
  • działać przeciwzapalnie
  • nawilżać
  • odbudowywać warstwę hydrolipidową

Muszą mieć neutralne pH, być bezzapachowe a w ich składzie nie mogą znaleźć się parabeny czy sztuczne barwniki. Powinny być to kosmetyki w 100% naturalne i antyalergiczne. Powinny przynosić szybką ulgę i ukojenie. Warto na to zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego preparatu. Tylko wysokiej jakości preparaty sprawią, że wrażliwa skóra głowy przestanie być naszą zmorą. 

Wrażliwa skóra głowy – jakie kosmetyki wybrać

Wybór kosmetyków do pielęgnacji wrażliwej skóry głowy jest bardzo duży. W swym składzie zawierają ekstrakty z roślin, olejki eteryczne w tym wyciąg z aloesu i kiełki pszenicy. Warto poznać całą gamę tych skutecznych i przyjemnych w użyciu specyfików. 

Szampony przeznaczone do wrażliwej skóry głowy delikatnie oczyszczają i zmniejszają  zaczerwienienie. Nie przesuszają wrażliwej skóry i mają właściwości kojące. Przeznaczone są do codziennej pielęgnacji.

Emulsje czy inaczej maski pomagają uporać się z nieprzyjemnym swędzeniem. Przynoszą ulgę napiętej skórze. Dzięki naturalnym składnikom wzmacniają naturalną barierę ochronną.

Peelingi często są niedoceniane, ale warto je stosować. Złuszczają  martwy naskórek i pobudzają  włosy do wzrostu. Oczywiście w przypadku skóry wrażliwej niezbędne są specjalistyczne peelingi trychologiczne, które dodatkowo przeciwdziałają zmianom chorobowym i przywracają optymalny metabolizm. 

Nie można pominąć profesjonalnych preparatów do wykonywania zabiegów na skórze wrażliwej. Dermokosmetyki tego typu najczęściej dostępne są w postaci skoncentrowanej, w ampułkach. Przywracają  równowagę i pobudzają wzrost zdrowych włosów.

Codzienna pielęgnacja to także regularne masaże skóry głowy. To tylko kilka minut dziennie a poprawa będzie zauważalna. Wystarczą opuszki palców, ale duże znaczenie przypisuje się specjalistycznym szczotkom z włosia dzika. Masaż można wykonywać „na sucho” albo zastosować ziołowe wcierki. Warto zwrócić jednak uwagę na ich skład. W grę wchodzą tylko naturalne składniki  takie jak  kamfora, aloes czy arnika.

Przeczytaj również:  Jakie są dobre tureckie kosmetyki
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *