Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Aleksandra

Pięknie wyglądające włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety skóra głowy potrafi zepsuć naszą fryzurę, szczególnie kiedy ma tendencję do nadmiernego przetłuszczania. Posklejane, nieestetycznie rozdzielające się i wyglądające nieświeżo włosy to częsty problem u wielu kobiet. Jak dbać o nadmiernie przetłuszczające się kosmyki? Jaki szampon do przetłuszczających się włosów będzie najlepszy?

Odpowiedni szampon do włosów to podstawa

Pielęgnację mocno przetłuszczających się włosów należy zacząć od wyboru odpowiedniego szamponu. Najlepiej, jeśli będzie to produkt oczyszczający, ale o łagodnym działaniu. Dobry wybór to szampony bez SLS, regulujące pracę gruczołów łojowych i zmniejszające wydzielanie sebum. Dobrym przykładem takich kosmetyków są szampony tołpa, np. detoksykujący szampon do włosów przetłuszczających się green. normalizacja., oczyszczający szampon DEEP CLEAN dermo hair. enzyme. albo głęboko oczyszczający szampon przeciw przetłuszczaniu dermo hair. przetłuszczanie.

szampon tołpa.® dermo hair. Przetłuszczanie - głęboko oczyszczający szampon przeciw przetłuszczaniu

Figure 1: szampon tołpa.® dermo hair. przetłuszczanie

Przyjęło się, że na przetłuszczające się włosy często poleca się szampon przeciwłupieżowy. To nie jest zwykle dobra droga. Wiele tego typu kosmetyków ma zbyt mocny skład, a na dodatek ich działanie nie będzie skuteczne, jeśli po prostu nie mamy łupieżu. Jeżeli zależy nam na stosowaniu tego typu kosmetyku, to najlepiej postawić na delikatne produkty, które zmniejszają wydzielanie sebum, np. trychologiczny szampon przeciwłupieżowy tołpa. dermo hair. łupież.

Kobieta kąpie się pod prysznicem i właśnie myje swoje włosy.

Kluczowe podczas wybierania szamponu jest to, aby nie był on przesuszający. Wysuszona skóra zareaguje jeszcze większą produkcją sebum, więc osiągniemy dokładnie odwrotny rezultat niż ten oczekiwany. Starajmy się myć włosy nie częściej niż raz dziennie i najlepiej rano, kiedy po nocy włosy są najbardziej przetłuszczone. Podczas kąpieli wykonujmy delikatny masaż, unikajmy zbyt mocnego szorowania skóry. Głowę najlepiej spłukać letnim strumieniem (zbyt zimna lub zbyt gorąca woda może pobudzać pracę gruczołów łojowych). Jeżeli czujemy taką potrzebę, możemy umyć głowę dwa razy.

Przeczytaj również:  Biała dieta po wybielaniu zębów

Dodatkowa pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Dobrze dobrany szampon do włosów to podstawa, ale nie możemy też zapominać o odżywieniu. Skóra głowy nadmiernie się przetłuszcza, ale reszta włosów cały czas potrzebuje pielęgnacji. Nieodżywione włosy szybko staną się suche i łamliwe na końcach. Tylko jak w takim razie używać odżywek i masek, aby nie pogłębiać problemu z nadmiernym przetłuszczaniem się skalpu?

Jedną z metod jest nakładanie odżywki tylko na włosy poniżej linii ucha lub ewentualnie na same końce. Skóra głowy nie powinna mieć styczności z produktami odżywiającymi. Jeżeli nasze włosy potrzebują intensywniejszego nawilżenia, to możemy nałożyć na nie maskę lub olej przed myciem głowy, np. 1–3 godziny przed. W tym przypadku również trzymajmy się zasady, że skóra nie powinna mieć kontaktu z wybranymi kosmetykami.

Dobrym pomysłem w przypadku przetłuszczających się włosów jest peeling skóry głowy. Delikatne złuszczanie reguluje pracę gruczołów łojowych, oczyszcza i pomaga pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Pamiętajmy jednak, aby drobinki były delikatne, a taki zabieg należy stosować maksymalnie raz w tygodniu.

Czego unikać, mając mocno przetłuszczające się włosy?

Kobieta z długimi włosami stoi tyłem na fioletowym tle i zanurza swoje dłonie we włosach.

●       Stylizacji na gorąco – suszenie włosów gorącym strumieniem może przyspieszać produkcję łoju. Podobnie jest w przypadku używania prostownicy czy lokówki. Starajmy się suszyć włosy chłodnym strumieniem lub pozwólmy im wyschnąć naturalnie.

●       Gorąca ogółem – przetłuszczające się włosy nie lubią się z gorącymi kąpielami oraz wizytami w saunie. Dlatego jeżeli tylko możemy, unikajmy sytuacji, kiedy skóra głowy jest narażona na wysoką temperaturę.

●       Twardych szczotek i grzebieni – twarde ząbki szczotki lub grzebienia pobudzają gruczoły łojowe do pracy, a na dodatek rozcierają sebum po włosach. Dlatego poleca się używanie szczotek z miękkim i najlepiej naturalnym włosiem, np. dzika. Trzeba też oczywiście pamiętać o regularnym myciu i czyszczeniu akcesoriów do włosów.

Przeczytaj również:  Kosmetyki na wyjazd- co powinna zabrać każda kobieta na wakacje?

●       Dotykania włosów – częste dotykanie skóry głowy i włosów sprawia, że nadmiar sebum roznosi się po całej fryzurze. Dodatkowo taki dotyk pobudza pracę gruczołów łojowych, a przecież zależy nam na dokładnie odwrotnej sytuacji. Dlatego warto wyrobić sobie nawyk niedotykania i niepoprawiania włosów.

●       Syntetycznych nakryć głowy – wiele osób stara się ukryć problem z przetłuszczającymi się włosami pod czapkami. Niestety jeżeli sięgniemy po nakrycie głowy wykonane z syntetycznego materiału, to tylko pogorszymy sprawę. Starajmy się nie chować skóry głowy pod czapkami czy kapeluszami. Jeżeli zależy nam na nałożeniu ciekawego nakrycia głowy, to pamiętajmy, żeby było wykonane z naturalnych i przewiewnych materiałów.

●       Fryzur przylegających do głowy – przetłuszczające się włosy polubią się z luźnymi upięciami, niedbałymi koczkami czy rozpuszczonymi włosami. Lepiej unikać fryzur przylizanych i mocno przylegających do skóry głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *