Jaki jest sposób na kurzajki na pięcie i stopie

Jaki jest sposób na kurzajki na pięcie i stopie? Jakie kurzajki na pięcie i stopie pojawiają się najczęściej? Sposoby na pozbycie się kurzajek!
Avatar
Jaki jest sposób na kurzajki na pięcie i stopie

Kurzajki to niezwykle problematyczne zmiany skórne, które wywoływane są przez zakażenie się wirusem brodawczaka ludzkiego. Zarazić się nim można bardzo łatwo, a także ma on niezwykłą zdolność do rozprzestrzeniania się. Kurzajki potrafią stanowić bolesny problem. Tak więc jaki jest sposób na kurzajki na pięcie i stopie?

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z beautyzone-kolobrzeg.pl

Jak wyglądają kurzajki w na stopach i piętach?

Kurzajki jak już zostało to wspomniane są zmianami skórnymi, które mają wysoką tendencję do nawracania. Co więcej, nieodpowiednie leczenie nie pomoże się ich pozbyć, więc mogą dokuczać nam one nawet przez bardzo długi okres czasu. Niemniej jednak warto wspomnieć również, że te nieestetyczne zmiany skórne, wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego, potrafią powodować dolegliwości bólowe, szczególnie jeśli są one umiejscowione na pięcie lub na stopie. Wówczas można odczuwać dyskomfort podczas chodzenia, a także promieniujący wokół kurzajki ból. Na stopach i na piętach najczęściej występują następujące typy brodawek wirusowych:

  • brodawki wirusowe typu myrmecia- jest to brodawka wywołana przez wirus HPV typu 1. Tego typu kurzajki nie mają tendencji do łączenia się w większe grupy i zazwyczaj występują pojedynczo i nie są liczne. Niestety, mają one tendencję do wnikania głęboko w warstwy skóry, a co za tym idzie powodują dość silny ból zarówno podczas chodzenia jak i jakiegokolwiek ucisku na piętę lub na stopę. Brodawki typu myrmecia są bardzo zakaźne i najczęściej atakują najmłodszych. Do zakażenia się tym typem brodawek przyczyniają się częste wizyty na basenach publicznych. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku kurzajek o typie myrmecia nawroty zdarzają się sporadycznie, gdyż wirus HPV typu 1 daje odporność.
  • brodawki wirusowe mozaikowe- jest to jeden z najrzadziej występujących typów brodawek w okolicy pięty i stopy. Tak naprawdę przyczynia się do ich powstania również wirus HPV jednak typu 2. Kurzajki mozaikowe najczęściej przyjmują postać wykwitów, które zlewają się ze sobą i doprowadzają do powstania większych ognisk wirusowych. Na szczęście są one zazwyczaj płaskie i całkowicie niebolesne. Ich wygląd można porównać do kafelkowej podłogi. Niemniej jednak warto podkreślić, że leczenie brodawek mozaikowych jest niezwykle trudne, szczególnie jeśli towarzyszy im także problem nadmiernego pocenia się stóp. Co więcej, samo ich rozpoznanie jest często skomplikowane, gdyż przez wygląd brodawek mozaikowych bardzo łatwo można pomylić je z problemem przesuszonej skóry, a także z powierzchniowo występująca na skórze grzybicą. W momencie ciemnienia, zaczynają one niepokoić wielu pacjentów. Niemniej jednak jest to bardzo pozytywny objaw, gdyż ciemnienie kurzajek mozaikowych zwykle oznacza ich ustępowanie. Brodawki te jednak mają ogromną tendencję do nawracania.
  • brodawki wirusowe zwykłe- ten typ brodawek pojawia się nie tylko na stopach i piętach, ale mogą wystąpić również na rękach i twarzy. Są one niebolesne, jednak zwykle pojawiają się w licznych grupach. Co gorsze, mają one charakter przewlekły.
Przeczytaj również:  Sposób na wągry przy użyciu cytryny

 Rozwiązanie problemu z kurzajkami na piętach i stopach

Walka z kurzajkami w okolicy stopy i pięty może być niezwykle problematyczna. Zwykle zaleca się w pierwszej kolejności konsultację z lekarzem dermatologiem, który może skierować nas nawet na chirurgiczne usunięcie kurzajek. Niemniej jednak warto pamiętać, że można podjąć z nimi walkę sposobami domowymi. Wówczas w aptece warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty na kurzajki, które mają działanie keratolityczne. Produkty te zwierają również kwas salicylowy, który ma zmiękczyć zrogowaciały naskórek. Terapia domowa będzie musiała być stosowana regularnie przez co najmniej 3 miesiące. Takie preparaty należy aplikować dwa razy dziennie na miejsce zmienione chorobowo. dostępne są również preparaty z kwasem monochlorooctowym, którym terapia powinna trwać nie więcej niż 5 tygodni. Kolejnym sposobem na kurzajki na pięcie i stopie są również preparaty do użytku domowego do krioterapii, które mają za zadanie wymrozić kurzajkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *