Jakie zabiegi pod oczy można wykonać w domu

Jakie zabiegi pod oczy można wykonać w domu? Okład z ogórka! Kojące kompresy ziołowe na skórę pod oczami!
Avatar
Jakie zabiegi pod oczy można wykonać w domu

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Co więcej, to właśnie tam tendencje do powstawania mają zmarszczki i obrzęki, które skutecznie zmieniają wygląd naszej twarzy. Tak więc jakie zabiegi pod oczy można wykonać w domu?

Zabiegi pod oczy do wykonania w domu- co negatywnie wpływa na skórę wokół oczu?

Oczy i ich oprawa to bez wątpienia jeden, z najważniejszych elementów urody każdej kobiety. Warto w tym momencie zaznaczyć, że skóra wokół oczu nie posiada żadnej tkanki tłuszczowej, a co ciekawe ma ona jedynie 0,5 milimetra grubości, podczas gdy w innych częściach twarzy, skóra ta jest znacznie grubsza. Tak więc, skóra pod oczami z zasady jest o wiele bardziej delikatna, a także wrażliwa i podatna na wszelkie podrażnienia i mikrourazy. Co więcej warto zwrócić szczególną uwagę również na to, że nawet nieodpowiednio dobrane kosmetyki, w znacznym stopniu mogą pogorszyć stan skóry pod oczami. Z tego też względu istotna jest odpowiednia wiedza z zakresu pielęgnacji skóry pod oczami, szczególnie w momencie, kiedy niektóre zabiegi kosmetyczne, zdecydujemy się przeprowadzić we własnym zaciszu domowym. To właśnie w tej okolicy najczęściej tworzą się tak zwane kurze łapki, oraz zmarszczki. Warto również wiedzieć, że skóra pod oczami, bez względu na daną porę roku, stale narażona jest na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych jak np. zbyt ostre słońce, porywisty wiatr, czy chociażby mróz. Warto także zapoznać się z listą czynników, które mają niezwykle negatywny wpływ na stan skóry pod oczami. Można bowiem zaliczyć do nich:

 • niewystarczającą ilość snu
 • zbyt dużo czasu spędzonego przed ekranem komputera przy niedostatecznym oświetleniu, a także przy klimatyzacji
 • duże zanieczyszczenie środowiska w tym kurz i różnorodne pyłki
 • nieodpowiednio zbilansowana dieta uboga w ryby, warzywa, owoce i płyny
 • nałogowe palenie papierosów
 • nieodpowiednie kosmetyki, zbyt silne lub te, które mogą wywołać szereg podrażnień
 • brak wykonania odpowiedniego demakijażu podczas wieczornej pielęgnacji
 • długotrwałe noszenie soczewek kontaktowych
Przeczytaj również:  Jakie zabiegi ujędrniające brzuch można wykonać w domu?

Jakie zabiegi pod oczy można wykonać w domu?

Skoro już uświadomiliśmy sobie, jakie czynniki negatywnie wpływają na stan naszej skóry pod oczami, to konieczne jest również uświadomienie sobie, jakiego rodzaju zabiegi na poprawę jej kondycji możemy wykonać we własnym zakresie w domu. Otóż w pierwszej kolejności powinniśmy się jednak skupić na wyeliminowaniu wszystkich, powyżej wymienionych czynników o ile istnieje taka możliwość, a także zadbanie o dobranie odpowiednich kosmetyków, najlepiej naturalnych, które nie będą przyczyniać się do dodatkowych podrażnień. Tak więc jakie zabiegi są możliwe do wykonania w domu i pozytywnie wpłyną na stan skóry pod oczami? Otóż:

 • kompresy ziołowe- najlepiej sprawdzą się kompresy ziołowe na bazie rumianku, szałwi oraz nagietka. W tym celu najpierw w sklepie zielarskim warto się zaopatrzyć w zioła w saszetkach, a następnie przygotować z nich napar w domu. Wówczas dwie saszetki wrzucamy do kubka i zalewamy gorącą wodą. Napar powinien być gotowy i mieć odpowiednią siłę po około pół godziny. Kolejno namaczamy w nim waciki kosmetyczne, a po odciśnięciu nadmiaru, układamy waciki na oczach. W ten sposób możemy relaksować się przez co najmniej pół godziny. Zabieg ten można powtarzać 3 razy w tygodniu.
 • rozjaśniająca kuracja z ogórka- kolejnym zabiegiem do wykonania w domu, który pomoże skórze pod oczami jest wykorzystanie plastrów ogórka. Ma on właściwości rozjaśniające, więc z pewnością pomoże na problem cieni pod oczami. Wystarczy jedynie dwa plasterki ogórka przyłożyć do skóry pod oczami, a następnie trzymać je przez około 15 minut. Warto ten zabieg powtarzać nawet codziennie.
 • kojące okłady z torebek herbaty- nie warto wyrzucać torebek zaparzonej herbaty, gdyż tego typu okład będzie działał regenerująco na skórę pod oczami i z pewnością znacznie ją ożywi. 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *