Jak przygotować się do weekendu w Wellness SPA?

Wellness SPA to dla wielu nie tylko zwykłe relaks, ale też filozofia życiowa. Składają się na nią zdrowa dieta, aktywność fizyczna i dbanie o ciało. Jeżeli przekonała Cię ta definicja, dowiedz się, co musisz zrobić przed wyjazdem do SPA.
Aleksandra
Jak przygotować się do weekendu w Wellness SPA?

Wellness SPA to dla wielu nie tylko zwykłe relaks, ale też filozofia życiowa. Składają się na nią zdrowa dieta, aktywność fizyczna i dbanie o ciało. Jeżeli przekonała Cię ta definicja, dowiedz się, co musisz zrobić przed wyjazdem do SPA.

Wellness SPA zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Aktywny wypoczynek połączony z odnową biologiczną to dla wielu kobiet i mężczyzn znakomita okazja do zadbania o formę fizyczną i psychiczną. Taki wyjazd na pewno różni się od zwykłej weekendowej wycieczki poza miasto. Dowiedz się, jak się przygotować i spakować, aby weekend w SPA obfitował w niezapomniane chwile.

Sprawy organizacyjne przed wyjazdem do Wellness SPA

Na początek warto, abyś bardzo dokładnie zapoznał się z ofertą, która nas zainteresowała. Im bardziej jest atrakcyjna, tym więcej skorzystasz z zabiegów i dodatkowych atrakcji. Dowiedz się, od której jest zakwaterowanie i do której godziny należy opuścić ośrodek. Ułatwi ci to zaplanowanie podróży, jeśli nie masz swojego środka transportu i zdecydujesz się przyjechać pociągiem lub autobusem. 

Ofertę dobierz pod kątem swoich predyspozycji. Jeśli jesteś alergikiem i masz problemy z płucami, dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z Wellness SPA, które ulokowane jest w pobliżu morza lub jezior. Wówczas też pomyśl o tym, jakie dodatkowe rekwizyty warto byłoby zabrać ze sobą, np. akcesoria do zabaw na plaży itp. Nie zapomnij też sprawdzić prognozy pogody, aby mniej więcej być przygotowanym na opady deszczu. Szereg atrakcji znajdziesz w Hanza Pałac, który znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Oprócz zabiegów na ciało, kuracjusze mogą też skorzystać z parku linowego, wycieczek rowerowych, spływów kajakowych oraz pobrać lekcje jeździectwa. 

Przeczytaj również:  Okulary przeciwsłoneczne – czym się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu?

Jakie kosmetyki zabrać ze sobą?

Aby czuć się komfortowo, zabierz ze sobą te kosmetyki, których używasz na co dzień. Nie zapomnij też o rzeczach osobistych, np. szczotce do włosów, grzebieniu, szczoteczce do zębów itp. Pamiętaj też o kosmetykach z filtrem chroniącym przed działaniem UV. Przybory takie jak mydło czy żel pod prysznic powinny się znaleźć w każdym renomowanym obiekcie SPA. Każdy też renomowany hotel SPA wyposażony jest w suszarki do włosów, a co więcej – niektóre oferują nawet usługi fryzjerskie na miejscu. 

Co spakować z garderoby?

Planując weekend w SPA nie możesz zapomnieć o spakowaniu stroju kąpielowego, klapek basenowych, szlafroku (niektóre prestiżowe ośrodki oferują ich wypożyczenie), bielizny. Odzież wierzchnią oraz buty dopasuj do okoliczności, które zastaniesz na miejscu. Jeżeli ośrodek SPA znajduje się w górach, to wiadomo, że przydadzą się buty trekkingowe i koszulki sportowe. Jeśli SPA zlokalizowane blisko morza lub innych akwenów wodnych, to koniecznie spakuj kremy z filtrami i nakrycie głowy. 

Wyjazdom wypoczynkowym często towarzyszą romantyczne wieczory lub spotkania na imprezach integracyjnych. Warto zatem spakować jedną lub dwie kreacje wieczorowe oraz pasujące do niej ozdoby. Nie warto zabierać ze sobą żelazka, bo zwykle jest ono dostępne praktycznie w każdym ośrodku. 

Jak wybrać idealne SPA?

Na początek porównaj oferty i przyjrzyj się pakietom SPA. Warto poświęcić na to chwilę czasu, bo oferty między hotelami mogą być naprawdę konkurencyjne. Zapoznaj się także, jaki atrakcje oferuje okolica. Jeżeli planujesz dłuższy pobyt, warto mieć plan na zagospodarowanie wolnego czasu. Kolejne rzeczy, które powinieneś zrobić, to:

  • sprawdź, czy wybrany przez ciebie ośrodek gwarantuje swoim gościom jednorazowe obuwie, ręczniki oraz przybory do kąpieli;
  • dowiedz się, czy hotel SPA dysponuje sejfem, w którym będziesz mógł przechować na czas pobytu cenne rzeczy, np. pierścionki lub obrączkę;
  • zapoznaj się z regulaminem SPA i zastanów się, czy godziny zabiegów oraz ogólna organizacja wypoczynku odpowiada tobie.
Przeczytaj również:  Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Jeżeli chcesz, aby pobyt w SPA należał do niezapomnianych wydarzeń w twoim życiu, odłóż problemy dnia codziennego na bok. Nie bierz ze sobą firmowego telefonu ani laptopa, a jeśli jest to niemożliwe, to przynajmniej staraj się korzystać jak najrzadziej. Skup się na sobie, postaraj się wyciszyć i odprężyć. Myśl pozytywnie, bo dobry nastrój i nastawienie to połowa sukcesu. Z takim podejściem wyjazd do Wellness SPA na pewno będzie udany i niezapomniany. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *