Wąskie, asymetryczne lub małe usta – sprawdź, jak może pomóc kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnego pochodzenia, która jest w stanie zamienić małe i wąskie wargi w ponętne usta. Wszystko dzięki zdolności wiązania dużych ilości wody w tkance. Kwas hialuronowy jest zarówno wypełniaczem, jak i nawilżaczem. Wyjaśniamy, co warto wiedzieć na temat zabiegu powiększania ust.
Aleksandra

Wskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Wąskie, małe lub asymetryczne usta to problemy, które rozwiązać może kwas hialuronowy. Nieestetyczny wygląd warg może wynikać z warunków anatomicznych, ale często pojawia się wraz z wiekiem. Pod wpływem starzenia się organizmu nawet najładniejsze usta mogą utracić blask, jędrność, atrakcyjność.

Na powiększanie ust kwasem hialuronowym może zdecydować się każdy, niezależnie od płci i wieku. Ważne jednak, żeby przed zabiegiem odbyła się profesjonalna konsultacja, która pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Szukasz miejsca, gdzie można skorzystać z profesjonalnego zabiegu kwasem hialuronowym? Kliknij tutaj, aby zapoznać się z listą sprawdzonych klinik medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym to przede wszystkim:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • tendencje do powstawania bliznowców,
  • stany zapalne skóry w okolicach ust,
  • nowotwory,
  • gorączka.

Cenne właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje powszechnie w przyrodzie. Wchodzi m.in. w skład ludzkich tkanek. Dzięki naturalnemu pochodzeniu kwas hialuronowy jest bezpieczny i hipoalergiczny. Podstawową właściwością kwasu hialuronowego jest wiązanie wody i właśnie dlatego stał się on jedną z najpopularniejszych substancji stosowanych do iniekcji w medycynie estetycznej. Ważne, aby jego podskórna aplikacja wykonana została przez doświadczonego lekarza.

Kwas hialuronowy zapewnia wargom długotrwałe nawilżenie. Rewitalizuje i odmładza. Redukcji ulegają drobne zmarszczki, lokalizujące się w okolicach ust. Pod wpływem kwasu hialuronowego wargi stają się nie tylko większe, ale też bardziej miękkie, jędrne, symetryczne i pełne. Powiększenie małych ust wpływa na poprawę proporcji twarzy.

Ostateczne efekty zabiegu kwasem hialuronowym pojawiają się niemal od razu. Trzeba jednak odczekać kilka dni, aż ustąpi obrzęk i zaczerwienienie wywołane iniekcją, aby ocenić ostateczny wygląd powiększonych ust. Najczęściej już po upływie tygodnia efekt estetyczny jest osiągnięty.

Przeczytaj również:  Jak wyglądają zabiegi pielęgnacyjne biustu w gabinecie kosmetycznym

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Skorzystamy z niego m.in. w Klinice medycyny estetycznej i stomatologii Estell Forest w Warszawie. Celem zabiegu kwasem hialuronowym jest podkreślenie łuku kupidyna i precyzyjne wymodelowanie górnej i dolnej wargi, z zachowaniem odpowiednich proporcji pomiędzy nimi. Zastosowanie specjalnej techniki pozwala na rozciągnięcie czerwieni wargowej i zniwelowanie ewentualnych asymetrii bez powodowania nadmiernego uwypuklenia ust. Ta metoda powiększania ust nazywana jest wypełnianiem na płasko.

Dla osiągnięcia naturalnych rezultatów podczas jednego zabiegu w czerwień wargową wstrzykiwany jest kwas hialuronowy w ilości około 0,5—1 ml. Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym są tymczasowe. Wypełniacz utrzymuje się w wargach od pół roku do 12 miesięcy. Czas ten jest kwestią indywidualną, ponieważ różnego rodzaju czynniki mogą przyspieszyć jego degradację w organizmie, np. palenie papierosów czy nadmierna ekspozycja skóry na słońce.

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *